Korea Północna zakłóca nadajniki GPS

Korea Północna zakłóca nadajniki GPS

09.09.2011 14:10, aktual.: 21.09.2011 13:55

Władze Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej przeznaczają ogromne środki finansowe na rozwijanie technologii wojskowych umożliwiających zakłócanie pracy nadajników GPS. Reżim Kim Dzong Ila rozwija drogi sprzęt wojskowy nie bacząc na biedę panującą wśród obywateli swojego kraju.

Urządzenia, które są obecnie modernizowane przez Koreę Północną, maja zasięg przekraczający 10. km, przez co próby ich działania odczuwają mieszkańcy sąsiadującej z nią Korei Południowej. Poza urządzeniami stacjonarnymi, kraj posiada również kilka mobilnych urządzeń zakłócających, których zasięg wynosi od 50 do 100 km. Łącznie, na wyposażeniu reżimu Kim Dzong Ila znajduje się ich ok. 20.

Posiadanie takiego zaplecza daje państwu pewność, że żadne systemy nawigacyjne nie zadziałają na jego terytorium. Ponadto przypuszcza się, że równolegle z pracami nad urządzeniami zakłócającymi, Korea Północna powadzi badania nad rozwojem elektromagnetycznych bomb EMP. Działanie tej broni polega na niszczeniu urządzeń elektronicznych poprzez wysłanie w ich kierunku silnego impulsu elektromagnetycznego.

TK/JG/SW

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)