Konto mPay już nie musi być prepaidem

Konto mPay już nie musi być prepaidem
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

04.10.2012 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Od września mPay umożliwia dokonywanie transakcji w swoim systemie bezpośrednio w saldo karty płatniczej. Uruchomienie nowej usługi jest związane z udziałem mPay w globalnej inicjatywie MasterCard Mobile.

Uruchomienie płatności w saldo karty płatniczej jest kolejnym etapem współpracy mPay i MasterCarda. Już w lutym powstał serwis _ CardMobile.pl _, pozwalający użytkownikom na bezpieczne połączenie numeru telefonu z kartą płatniczą MasterCard. Od września każda karta zarejestrowana w _ CardMobile.pl _, może stanowić bezpośrednie źródło środków na transakcje w systemie mPay. Tym samym użytkownicy Systemu mPay otrzymują możliwość realizacji transakcji w ramach środków dostępnych na karcie - bez potrzeby doładowania wirtualnej portmonetki.

_ Rozwój płatności mobilnych zdecydowanie przyspiesza - dostęp do środków na transakcje bez potrzeby doładowania konta to duże ułatwienie dla naszych klientów. Dzięki inicjatywie MasterCard Mobile możemy współtworzyć powstawanie nowoczesnej sieci akceptacji płatności zdalnych i docieramy do zdecydowanie większego grona odbiorców _ - mówi Piotr Warsicki, prezes mPay.

Aby dokonywać płatności bezpośrednio w ciężar karty płatniczej wystarczy zarejestrować ją w serwisie _ CardMobile.pl _ i w systemie internetowym mPay w zakładce _ KONTO MPAY / AKTYWNE KONTO _ ustawić jako aktywną opcję _ MasterCard Mobile _. System _ CardMobile _ jest zgodny z standardami ustanowionymi przez organizacje płatnicze i posiada certyfikat PCI DSS.

Dla tych użytkowników systemu mPay, którzy posiadają zarejestrowaną kartę MasterCard w systemie _ MasterCard Mobile _, przełączenie dotychczasowej portmonetki na kartę płatniczą jest bardzo proste. Wystarczy wybrać krótki kod _ 145991# _, który ustawi kartę płatniczą jako domyślne źródło pieniądza do płatności. Zarówno dla dotychczasowych jak i nowych użytkowników usługa jest całkowicie bezpłatna.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)