Koniec z myciem okien. Ten robot zrobi to za ciebie

Koniec  z myciem okien. Ten robot zrobi to za ciebie
Źródło zdjęć: © WP.PL | Bolesław Breczko
Bolesław Breczko

03.09.2017 09:31, aktual.: 03.09.2017 21:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikt nie lubi myć okien. Niezależnie od poglądów politycznych, pochodzenia czy wykształcenia wszyscy byśmy chcieli, aby okna myły się same. Wygląda na to, że jest na to sposób.

Chińska marka Hobot, zaprezentowała na berlińskich targach technologicznych robota myjącego okna. Robot jest genialny w swojej prostocie. Jest tak prosty, że nazywanie go robotem jest wręcz na wyrost.

Jest to połączenie myjki lub szczotek, oprogramowania podobnego do tych z "inteligentnych" odkurzaczy czy kosiarek oraz niskociśnieniowej przyssawki. Robot sam "chodzi" po oknie czyszcząc je z zabrudzeń. Wg producenta do działania urządzenie nie potrzebuje prawie w ogóle wody ani płynu do mycia. Mało tego, bardzo brudne szyby podobno lepiej czyścić zupełnie na sucho, aby uniknąć rozmazywania brudu.

Na stoisku w Berlinie robot Hobot mył idealnie czystą szybę, więc ciężko ocenić jak poradziłby sobie z poważnymi zabrudzeniami. Mimo to zrobił wrażenie zarówno na mnie jak i na innych odwiedzających, którzy tłumnie zatrzymywali się przy stoisku i chóralnie pytali "a jak on się trzyma okna?"

Myjący okna robot jest dostępny w polskich sklepach. Kosztuje ok. 1300 zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także