Koniec świata w 2020 roku? Sprawdź, co mówią przepowiednie

Strona głównaKoniec świata w 2020 roku? Sprawdź, co mówią przepowiednie
12.01.2020 16:40
Koniec świata w 2020 roku? Sprawdź, co mówią przepowiednie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

Czy koniec świata może nastąpić w 2020 roku? Mówił o tym Stephen Hawking, przepowiadała amerykanka Jeane L. Dixon. Sprawdź, co czeka świat i Polskę w najbliższych dwunastu miesiącach. Poniżej przedstawiamy też listę najsłynniejszych proroctw w historii ludzkości.

Asteroida Bennu to jeden z tych kosmicznych obiektów, który stanowi realne zagrożenie dla naszej planety. Naukowcy z NASA oszacowali, że hipotetyczne uderzenie planetoidy w Ziemię mogłoby spowodować wyginięcie co najmniej 60 procent populacji. Nic dziwnego - ogromna skała ma ponad 500 metrów średnicy oraz waży około 77 milionów ton.

Chociaż istnieje prawdopodobieństwo zderzenia się ze sobą ciał niebieskich, to jest ono wyjątkowo małe i wynosi zaledwie 1:2700. W dodatku do katastrofy może dojść dopiero w 2135 roku. Czy do tego czasu koniec świata nam nie grozi i jesteśmy kompletnie bezpieczni?

- Koniec świata? Ludzie powinni martwić się o rok 2020 - powiedział sześć lat przed śmiercią wybitny fizyk teoretyczny Stephen Hawking, odnosząc się do błędnych obliczeń w kalendarzu Majów. Przerażające? Niekoniecznie. Żadna z zachowanych inskrypcji Majów nie wskazuje na to, że wraz z zakończeniem ich kalendarza nastąpi "koniec świata" - wręcz przeciwnie, jest to początek nowej epoki.

Przepowiednie - jedni się ich boją, innym dostarczają zaś masy rozrywki. Bywały proroctwa, które odnosiły się do konkretnych wydarzeń, lecz zdecydowanie częściej spotykaliśmy się z bardziej ogólnymi, zabarwionymi nadzwyczaj poetycką wyobraźnią. Zarówno jedne i drugie łączyła tajemnica, a także fakt, że przynajmniej przez ułamek sekundy, każdy z czytających zastanawiał się nad tym, czy mogą się one wypełnić. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze przepowiednie w dziejach ludzkości, a także proroctwa na 2020 rok.

Koniec świata w 2020: najsłynniejsze proroctwa

 • Francuskiemu lekarzowi, astrologowi i autorowi proroctw Nostradamusowi przypisuje się przewidzenie wybuchy II wojny światowej, zamachu z 11 września 2001 roku na World Trade Center, śmierci księżnej Diany, a także inwazji islamu. Prorok miał przepowiedzieć także narodziny takich postaci jak Hitler czy Napoleon.
 • Serbski chłop Mitar Tarabić miał przepowiedzieć obie wojny światowe, a także rozpad Jugosławii.
 • Królowa Saby Michalda prawie 1000 lat przed naszą erą przekazała Salomonowi proroctwa zapowiadające narodziny Jezusa Chrystusa i jego śmierć na krzyżu
 • Niewidoma Bułgarka Baba Wanga miała przepowiedzieć rozpad ZSRR, zatonięcie okrętu Kursk, atak na WTC, katastrofę w Fukushimie, a także powstanie Państwa Islamskiego
 • Amerykanin Edgar Cayce zapowiadał zamach na Kennedy’ego, wojnę w Wietnamie, upadek ZSRR, a także atak na World Trade Center. Jego zdaniem koniec świata nastąpi w momencie, kiedy kobieta zostanie prezydentem USA

Koniec świata w 2020: przepowiednie

 • Według Nostradamusa, rok 2020 będzie czasem walki o sprawiedliwość. Jego zdaniem będziemy bardziej otwarci na innych oraz staniemy się wyjątkowo wrażliwi na ludzką krzywdę
 • W centrum kryzysu finansowego znajdą się Włochy
 • Największym zagrożeniem dla świata będzie ekstremizm religijny i terroryzm
 • Według amerykańskiej astrolog Jeane L. Dixon, 2020 rok będzie początkiem końca świata. Jej zdaniem na Ziemię powróci Jezus, który stoczy 17-letnią wojnę z Antychrystem. Kobieta wcześniej miała przepowiedzieć zamachy na Kennedy’ego, Ghandiego, Kinga i Jana Pawła II

Przepowiednie na 2020 rok dla Polski

Za przepowiednie na niedawno rozpoczęty rok dla Polski odpowiedzialny jest najpopularniejszy jasnowidz w kraju Krzysztof Jackowski. Oto niektóre z nich:

 • Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie w I turze
 • Kandydatka PO na prezydenta straci poparcie podczas kampanii wyborczej
 • Polskę czeka tragedia związana z katastrofą samolotu
 • Nastąpi przełomowe odkrycie związane z DNA
 • Strajki i duże problemy w rolnictwie

Z proroctw jasnowidza z pomorskiego Człuchowa najbardziej zadowoleni powinni być miłośnicy zimy. Jackowski przepowiedział, że jej lekkich podmuchów możemy spodziewać się już za kilka dni.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (363)