Koniec świata w 2020 roku? Sprawdź, co mówią przepowiednie

Koniec świata w 2020 roku? Sprawdź, co mówią przepowiednie
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com

12.01.2020 16:40, aktual.: 12.01.2020 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy koniec świata może nastąpić w 2020 roku? Mówił o tym Stephen Hawking, przepowiadała amerykanka Jeane L. Dixon. Sprawdź, co czeka świat i Polskę w najbliższych dwunastu miesiącach. Poniżej przedstawiamy też listę najsłynniejszych proroctw w historii ludzkości.

Asteroida Bennu to jeden z tych kosmicznych obiektów, który stanowi realne zagrożenie dla naszej planety. Naukowcy z NASA oszacowali, że hipotetyczne uderzenie planetoidy w Ziemię mogłoby spowodować wyginięcie co najmniej 60 procent populacji. Nic dziwnego - ogromna skała ma ponad 500 metrów średnicy oraz waży około 77 milionów ton.

Chociaż istnieje prawdopodobieństwo zderzenia się ze sobą ciał niebieskich, to jest ono wyjątkowo małe i wynosi zaledwie 1:2700. W dodatku do katastrofy może dojść dopiero w 2135 roku. Czy do tego czasu koniec świata nam nie grozi i jesteśmy kompletnie bezpieczni?

- Koniec świata? Ludzie powinni martwić się o rok 2020 - powiedział sześć lat przed śmiercią wybitny fizyk teoretyczny Stephen Hawking, odnosząc się do błędnych obliczeń w kalendarzu Majów. Przerażające? Niekoniecznie. Żadna z zachowanych inskrypcji Majów nie wskazuje na to, że wraz z zakończeniem ich kalendarza nastąpi "koniec świata" - wręcz przeciwnie, jest to początek nowej epoki.

Przepowiednie - jedni się ich boją, innym dostarczają zaś masy rozrywki. Bywały proroctwa, które odnosiły się do konkretnych wydarzeń, lecz zdecydowanie częściej spotykaliśmy się z bardziej ogólnymi, zabarwionymi nadzwyczaj poetycką wyobraźnią. Zarówno jedne i drugie łączyła tajemnica, a także fakt, że przynajmniej przez ułamek sekundy, każdy z czytających zastanawiał się nad tym, czy mogą się one wypełnić. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze przepowiednie w dziejach ludzkości, a także proroctwa na 2020 rok.

Koniec świata w 2020: najsłynniejsze proroctwa

 • Francuskiemu lekarzowi, astrologowi i autorowi proroctw Nostradamusowi przypisuje się przewidzenie wybuchy II wojny światowej, zamachu z 11 września 2001 roku na World Trade Center, śmierci księżnej Diany, a także inwazji islamu. Prorok miał przepowiedzieć także narodziny takich postaci jak Hitler czy Napoleon.
 • Serbski chłop Mitar Tarabić miał przepowiedzieć obie wojny światowe, a także rozpad Jugosławii.
 • Królowa Saby Michalda prawie 1000 lat przed naszą erą przekazała Salomonowi proroctwa zapowiadające narodziny Jezusa Chrystusa i jego śmierć na krzyżu
 • Niewidoma Bułgarka Baba Wanga miała przepowiedzieć rozpad ZSRR, zatonięcie okrętu Kursk, atak na WTC, katastrofę w Fukushimie, a także powstanie Państwa Islamskiego
 • Amerykanin Edgar Cayce zapowiadał zamach na Kennedy’ego, wojnę w Wietnamie, upadek ZSRR, a także atak na World Trade Center. Jego zdaniem koniec świata nastąpi w momencie, kiedy kobieta zostanie prezydentem USA

Koniec świata w 2020: przepowiednie

 • Według Nostradamusa, rok 2020 będzie czasem walki o sprawiedliwość. Jego zdaniem będziemy bardziej otwarci na innych oraz staniemy się wyjątkowo wrażliwi na ludzką krzywdę
 • W centrum kryzysu finansowego znajdą się Włochy
 • Największym zagrożeniem dla świata będzie ekstremizm religijny i terroryzm
 • Według amerykańskiej astrolog Jeane L. Dixon, 2020 rok będzie początkiem końca świata. Jej zdaniem na Ziemię powróci Jezus, który stoczy 17-letnią wojnę z Antychrystem. Kobieta wcześniej miała przepowiedzieć zamachy na Kennedy’ego, Ghandiego, Kinga i Jana Pawła II

Przepowiednie na 2020 rok dla Polski

Za przepowiednie na niedawno rozpoczęty rok dla Polski odpowiedzialny jest najpopularniejszy jasnowidz w kraju Krzysztof Jackowski. Oto niektóre z nich:

 • Andrzej Duda wygra wybory prezydenckie w I turze
 • Kandydatka PO na prezydenta straci poparcie podczas kampanii wyborczej
 • Polskę czeka tragedia związana z katastrofą samolotu
 • Nastąpi przełomowe odkrycie związane z DNA
 • Strajki i duże problemy w rolnictwie

Z proroctw jasnowidza z pomorskiego Człuchowa najbardziej zadowoleni powinni być miłośnicy zimy. Jackowski przepowiedział, że jej lekkich podmuchów możemy spodziewać się już za kilka dni.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (363)