Koniec Samsunga Galaxy Tab 10.1 w Europie!

Koniec Samsunga Galaxy Tab 10.1 w Europie!

Koniec Samsunga Galaxy Tab 10.1 w Europie!
10.08.2011 13:07, aktualizacja: 10.08.2011 13:40

Tablet Samsung Galaxy Tab 10.1 będzie usuwany z europejskich sklepów, po wydaniu przez niemiecki sąd stosownego zakazu.

Urządzenie, które miało naprawdę duże szanse w walce o rynek z iPadem 2. teraz z tego rynku będzie musiało zniknąć. Powyższa teza nie jest pozbawiona podstaw - według kilku brytyjskich sprzedawców, Galaxy Tab 10.1 od momentu swojej premiery w zeszłym tygodniu, stał się najszybciej sprzedającym się tabletem od czasu debiutu iPada 2. Na tym się jednak skończy, przynajmniej na jakiś czas.

Okręgowy sąd w Düsseldorfie orzekł bowiem zakaz sprzedaży i reklamowania nowego tabletu Samsunga na terenie całej Europy, za wyjątkiem Holandii. Sąd przyznał tym samym rację firmie Apple, która oskarżyła koreańskiego producenta o naruszenie własności intelektualnej i kopiowanie poszczególnych elementów iPada 2.

Obraz
© iPad 2 i Galaxy Tab 10.1 - zbyt podobne? (fot. via Chip.pl)

Samsung oczywiście może odwołać się od tego orzeczenia, jednak do czasu nowej rozprawy, o ile takowa się odbędzie, zakaz sprzedaży Galaxy Taba 10.1 będzie obowiązywał, co spowoduje ogromne straty finansowe firmy. Apelacja może być rozpatrzona w przeciągu tygodnia, ale rozpatrywać może ją ten sam sędzie, który orzekł zakaz sprzedaży i reklamowania produktu Samsunga. Owy zakaz nie dotyczy jak dotąd wyłącznie Holandii, bowiem tam Apple złożyło oddzielny pozew.

Stanowisko Apple'a w tej sprawie jest dość klarowne. - Nie jest przypadkiem, że ostatnie produkty Samsunga wyglądają niemal jak iPhone i iPad - od kształtu sprzętu, po interfejs użytkownika, a nawet opakowania. Taki rodzaj bezczelnego kopiowania jest zły i musimy chronić własność intelektualną Apple'a, gdy firmy chcą kraść nasze pomysły - tłumaczy rzecznik firmy z Cupertino.

Samsung nie chce komentować toczących się postępowań sądowych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Windows 8 gotowy na kwiecień 2012 r.?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)