Koniec samodzielnego instalowania aplikacji w Windowsie

Koniec samodzielnego instalowania aplikacji w Windowsie
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

27.02.2017 16:20, aktual.: 28.02.2017 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koniec z możliwością instalowania programów w Windows 10, chyba że będziecie do tego celu używać sklepu Windows. Nowe rozwiązanie jest już testowane przez deweloperów.

Wygląda na to, że Microsoft chce zmusić swoich użytkowników, żeby w celu instalowania aplikacji zaczęli korzystać ze sklepu Windows. Gigant testuje właśnie nową funkcjonalność w Windowsie 10, która ma zapobiec "montowaniu" jakichkolwiek aplikacji desktopowych, chyba że będą pochodziły z oficjalnego źródła. O planowanych zmianach w Windowsie 10 donosi serwis MSPoweruser.

Kiedy użytkownik będzie próbował zainstalować oprogramowanie spoza Windows Store, system poinformuje go o blokadzie, w której będzie również informacja, że jedynym „bezpiecznym i zaufanym” źródłem programów jest oczywiście Windows Store.

Ciekawym jest fakt, że nawet teraz każdy z użytkowników może włączyć tę funkcję – wystarczy wejść do kategorii Apps & Features i ją uruchomić. Użytkownik ma do wyboru całkowitą blokadę aplikacji spoza Sklepu Windows, ewentualnie pierwszeństwo sklepu Windows nad innymi źródłami oraz całkowite zdjęcie blokady.

Obraz
© mspoweruser.com

Niewątpliwie nowa funkcjonalność pomoże początkującym użytkownikom uniknąć zainfekowania komputera różnymi dziwnymi programami, jak chociażby Delta Hommes. Może również utrudnić nieco życie użytkownikom, którzy korzystają cały czas z aplikacji Win32.

Blokada możliwości instalowania aplikacji Win32 oraz pochodzących spoza Windows Store pojawi się wraz z najnowszą aktualizacją Windows 10, która ma byc przeprowadzona już w kwietniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (184)