Komputery przenośne wyposażone w nowe procesory graficzne serii GeForce 400M

Komputery przenośne wyposażone w nowe procesory graficzne serii GeForce 400M
Źródło zdjęć: © Lenovo

06.09.2010 12:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nvidia przedstawiła serię procesorów graficznych Nvidia GeForce 400M, obsługujących technologię Nvidia Optimus i Nvidia 3D Vision, przeznaczonych do montażu w nowej generacji komputerów przenośnych.

Obsługa technologii Nvidia Optimus jest jedną z najważniejszych cech procesorów graficznych serii GeForce 400M. Komputer wyposażony w tę technologię może automatycznie włączać lub wyłączać procesor graficzny, co umożliwia osiągnięcie dłuższego czasu pracy na akumulatorach.

Obraz
© (fot. Lenovo)

Seria Nvidia GeForce 400. to pierwsze procesory graficzne oparte na architekturze Fermi, które zostały przeznaczone dla komputerów przenośnych i zbudowane od podstaw z myślą o współpracy z platformą DirectX 11.

Po połączeniu procesorów graficznych serii GeForce 400. z okularami 3D Vision i monitorem obsługującym tę technologię można oglądać obraz stereoskopowy. Dzięki technologii 3D Vision, użytkownicy otrzymują dostęp do materiałów trójwymiarowych (w tym ponad 425 gier, filmów Blu-ray, fotografii i klipów wideo strumieniowanych przez internet).

Modele komputerów przenośnych wyposażonych w procesory graficzne serii GeForce 400M i okulary 3D Vision trafią do sprzedaży wkrótce po premierze. Wśród pierwszych modeli tego typu znajdą się Acer Aspire 5745DG (z procesorem graficznym GeForce GT425M) oraz Asus G53Jw (z procesorem graficznym GeForce GTX 460M). Dzięki wbudowanej obsłudze technologii Nvidia 3DTV Play, będzie można podłączyć komputer do nowego telewizora 3D i wyświetlać trójwymiarowe materiały.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)