Komputery jak "na miarę". Nie przepłacaj i ciesz się dobrym sprzętem

Komputery jak "na miarę". Nie przepłacaj i ciesz się dobrym sprzętem

Komputery jak "na miarę". Nie przepłacaj i ciesz się dobrym sprzętem
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
16.06.2020 12:32, aktualizacja: 16.06.2020 13:04

Nie sztuka ulec modzie i nabyć wysokiej klasy sprzęt kierując się jedynie ceną, trendami czy podpatrzonym u szefa modelem. W tych czasach rozsądni konsumenci liczą na komputer, który imponuje funkcjonalnością z najwyższej półki, ale do którego nie dopłacamy za logo znanej firmy.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Dobry laptop dla wymagających i oszczędnych

Komputer elegancki, szybki i o nowoczesnym wzornictwie to teraz wydatek rzędu ok. 3 tys. zł. To niewiele, jeśli komputer służy do pracy, do zabawy, rozrywki, nauki, a czasem sięgają po niego także członkowie rodziny. Ale taki zwykły laptop to czasem za mało. Bywa, że do zakupu skłania nas praca wymagająca sprawnego działania sprzętu z wieloma aplikacjami, a do tego chęć nabycia eleganckiego modelu, z którym można się pokazać na spotkaniu z ważnym kontrahentem i zależy nam na dobrym wrażeniu. Można nabyć dobry sprzęt o parametrach zbliżonych do popularnych macbooków, ale bez horrendalnej ceny.

Komputery, które dostosują się do ciebie

Jakość, szybkość i kultura pracy na dobrych komputerach to nie tylko "silnik", typ i wersja karty graficznej czy pojemność baterii, ale niewielkie, acz zauważalne smaczki. Niektórzy docenią wyjątkowo niską wagę urządzenia łączącego funkcję tabletu i komputera. Innych miło zaskoczy odczyt linii papilarnych, już na etapie uruchamia urządzenia. Nowsze modele nie zaskoczą nas także wolniejszą pracą w upalny dzień, bo konstrukcja układu chłodzącego zapewni optymalny przepływ podgrzanego powietrza w obudowie. Wydajna praca pod dużym obciążeniem – tę funkcjonalność doceni każdy, komu komputer padł w trakcie pracy ze względu na przegrzanie.

Nie przepłacaj – wybierz mądrze

Tytan w zgrabnej obudowie. Elegancki i mocny. Modele wyższej generacji spokojnie zastąpią macbooka, a przy projektowaniu i produkcji nie wykorzystano tanich czy tandetnych rozwiązań. Aż miło popracować, kiedy cienki komputer o niemal niewidocznych ramkach (co wpływa na jakość odbioru obrazów, filmów czy wykresów) pozwala płynnie pracować na kilku programach równocześnie. Szybki dysk SSD to jedna z cech wspólnych laptopów wyższej klasy, tak przydatny, jeśli w pracy instalujesz różne aplikacje, korzystasz z wielu plików i zależy ci na płynnej, sprawnej i bezawaryjnej pracy.

Komputery lepsze "pod każdym kątem"

Komputery w wersji premium dają więcej możliwości pod każdym kątem – dosłownie i w przenośni. Wystarczy rzut oka w specyfikację, aby docenić pojemny RAM, nowoczesny procesor i jakość wykonania podzespołów, gładzika i klawiatury, ale dobry model to też świetny obraz widoczny pod każdym kątem. Doceni to rodzina w czasie wieczornego seansu filmowego, ale tę funkcję powinien mieć też sprzęt, którego używasz np. do prezentacji. W czasach, kiedy spotkania twarzą w twarz ze współpracownikiem, klientem czy szefem odbywają się online, taka funkcjonalność wydaje się dużo bardziej istotna, niż jeszcze pół roku temu. Idź z duchem czasu i ciesz się modelem komputera opracowanym niczym "na miarę" dla twoich potrzeb.

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne. Rozwój serwisu zależy od naszych czytelników. Wspierasz nas, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)