Komputery i telefony Apple są podatne na ataki Spectre i Meltdown. Producent wypuścił już odpowiednią łatkę

Komputery i telefony Apple są podatne na ataki Spectre i Meltdown. Producent wypuścił już odpowiednią łatkę
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Bolesław Breczko

05.01.2018 09:36, aktual.: 05.01.2018 14:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Spectre i Meltdown, poważne dziury w zabezpieczeniach procesorów, zagrażają wszystkim, niezaktualizowanym produktom Apple – przyznała firma.

Dwie poważne podatności nazwane Spectre i Meltdown dotyczą architektury procesorów zarówno w domowych jak i przemysłowych komputerach, serwerach i bazach danych. Dziury umożliwiają wykradzenie danych takich jak hasła.

Urządzenia Apple zagrożone

Użytkownicy komputerów i telefonów Apple zazwyczaj byli bezpieczniejsi od użytkowników Windowsów i Androida. Jednak Spectre i Meltdown są zagrożeniem tak samo dla nich.

- Wszystkie komputery, urządzenia i systemy Apple są zagrożone – czytamy w oficjalnym wpisie na stronach Apple. - Problem dotyczy wszystkich współczesnych procesorów działających prawie we wszystkich urządzeniach i systemach.

Apple dość szybko, bo już w grudniu, wydał łatki usuwające zagrożenie ze strony podatności Meltdown, która dodatkowo nie spowodowała spowolnienia w działaniu systemów. Natomiast patch łatający podatność Spectre ma pojawić się w najbliższych dniach. Dlatego nie odsuwaj następnej aktualizacji jaką wyświetli ci twój iPhone lub Mac.

Apple twierdzi, że nie zaobserwowało jeszcze exploitów wykorzystujących powyższe podatności, jednak przestrzega przed pobieraniem treści z nieoficjalnych i niepewnych źródeł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)