Komputer dla graczy nie musi być wielki. Poznajcie nowe Predatory

Strona głównaKomputer dla graczy nie musi być wielki. Poznajcie nowe Predatory
24.04.2016 13:25
Komputer dla graczy nie musi być wielki. Poznajcie nowe Predatory
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska

Komputer dla gracza zawsze kojarzy się dużą, toporną obudową. Wynika to z faktu, że wydajne komponenty wymagają sporo miejsca, szczególnie na dodatkowe, wydajne systemy chłodzenia i zasilania. Podczas konferencji prasowej next@acer, firma Acer pokazała jednak, że bez straty dla wydajności da się zamknąć wszystkie elementy w obudowie laptopa albo komputera biurowego. Poznajcie laptopa Predator 17 X oraz kompaktowy komputer stacjonarny Predator G1. Co ciekawe, obie maszyny są gotowe do obsługi wirtualnej rzeczywistości za pomocą gogli Oculus, HTC Vive, OSVR i StarVR.

Predator 17 X

Predator 1. X napędzają: procesor Intel Core i7-6820HK z odblokowanym mnożnikiem, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 980 (co ważne, nie wersji mobilnej!). Za chłodzenie podzespołów odpowiada system składający się z 3 wentylatorów. Mają one ciekawy układ, bo zamiast – jak w większości podobnych konstrukcji – zasysać powietrze ze spodu obudowy, tutaj pobierane jest ono z frontu urządzenia. Jest ono zatem znacznie chłodniejsze i pozwala wydajniej obniżać temperaturę. Wentylator Aeroblade umieszczony na układzie graficznym wyposażono w najcieńsze na świecie metalowe łopatki o grubości zaledwie 0,1 mm. Trzy wentylatory współpracują ze sobą, wymuszając obieg powietrza – przedni wentylator umieszczony jest pod klawiaturą i pobiera chłodne powietrze, a dwa pozostałe wyciągają rozgrzane powietrze na zewnątrz. Wentylatory wspomaga komora parowa przyspieszająca odbiór ciepła z rozgrzanych elementów. Predator 17 X posiada także technologie DustDefender (usuwającą kurz) i CoolBoost (zwiększającą na żądanie prędkość
obrotową wentylatorów).

288764137524443283
Źródło zdjęć: © Nowe chłodzenie Predatora X17 (fot. Wirtualna Polska)

Fabrycznie przygotowany tryb Turbo zwiększa częstotliwość taktowania procesora do 4,0 GHz (z bazowego 2,7 GHz), taktowanie GPU do 131. MHz (z 1126 MHz) oraz 3,7 GHz dla pamięci VRAM GDDR5 (z 3,5 GHz). Dzięki wydajnym podzespołom, laptop spełnia wymagania stawiane przed komputerem generującym obraz dla gogli VR.

Kolejną nowością w laptopie Predator 1. X jest ekran obsługujący technologię NVIDIA G-SYNC, dzięki czemu wyeliminowano przerywanie oraz przycinanie wyświetlanego obrazu. Technologia jest dostępna zarówno z matrycą Full HD IPS (1920 x 1080) jak i Ultra HD IPS (3840 x 2160).

Na wyposażeniu znajdziemy również pamięć DDR4 213. MHz oraz do trzech dysków SSD NVMe PCIe. Karta sieciowa Killer DoubleShot Pro pozwala na jednoczesne połączenie za pomocą kabla Ethernet oraz Wi-Fi, dzięki czemu pobieranie lub wysyłanie danych nie wpływa na zwiększenie pingu w grach multiplayer. Złącze Thunderbolt 3 zapewnia natomiast łatwe podłączenie do stacji dokującej i szybkie połączenie z urządzeniami zewnętrznymi – np. dwoma ekranami 4K 60fps. Maksymalna przepustowość łącza to 40 Gbps, czyli 8 razy szybciej niż USB 3.1.

Oprogramowanie Acer PredatorSense oferuje opcje dostosowania komputera do indywidualnych preferencji, w tym podkręcanie, makra klawiatury, programowalne klawisze oraz kolory podświetlenia. Klawiatura Predatora 1. X posiada podświetlenie w kolorach wybranych z palety RGB, dla każdej aplikacji z osobna.

Komputer stacjonarny Predator G1

Predator G1 (G1-710. to stacjonarny komputer dla graczy o kompaktowych wymiarach. W obudowie o pojemności zaledwie 16l mieści się pełnowymiarowa kata graficzna NVIDIA GeForce GTX (także w wersji Titan X), procesory Intel Core 6-tej generacji oraz do 64 GB pamięci RAM DDR4. Specyfikacja komputera pozwala na wykorzystanie go do zastosowań VR.

Nowy Predator został wyposażony w kartę sieciową Killer DoubleShot Pro, automatycznie wybierającą pomiędzy siecią o najniższym opóźnieniu (Ethernet lub WiFi) w celu przysyłania pakietów o najwyższym priorytecie (QoS).

288764137524902035
Źródło zdjęć: © (fot. Wirtualna Polska)

Obsługa technologii NVIDIA G-SYNC zapewnia płynniejszą rozgrywkę na kompatybilnych monitorach. Za wrażenia dźwiękowe odpowiada kodek Creative Soundblaster X-Fi MB5 obsługujący zestawy głośnikowe do 7.1.

Predator G1 zapewnia dużą pojemność dyskową –. do 512 GB SSD oraz do 4 TB HDD. Łatwe rozszerzenie dostępnej pojemności zapewnia port USB 3.1 Type-C Gen. 2.

Oprogramowanie PredatorSense może zostać wykorzystane do sprawdzenia statusu komponentów, ustawienia skrótów klawiaturowych oraz oświetlenia obudowy. Dla wygody użytkownika obudowę Predatora G1 wyposażono w dwa wieszaki na słuchawki po obu stronach obudowy.

288764137525164179
Źródło zdjęć: © Porównanie klasycznego rozmiaru Predatora G6 i kompaktowego G1 (po lewej) (fot. Wirtualna Polska)

Do komputera można dokupić szeroką gamę akcesoriów, wliczając w to: klawiaturę mechaniczną, zestaw słuchawkowy, myszkę a nawet walizkę na kółkach do transportu urządzenia.

Ceny i dostępność

Ceny notebooków Predator 1. X zaczynają się od 17000 zł. Komputery Predator G1 to wydatek od 5500 zł. Oba urządzenia będą dostępne w Polsce od lipca.

Jarosław Babraj

To jest ciekawe - Czwarta odsłona fantastycznej serii Uncharted. Co zobaczymy w Kresie złodzieja?

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)