Komputer All In One od Samsunga: Ativ One 7
Samsung Ativ One 7 to stacjonarny komputer typu All In One wyposażony w ekran dotykowy, który rozpoznaje do 10 punktów dotyku. Komputerem można także sterować za pomocą gestów, a w zestawie znajduje się bezprzewodowa klawiatura i mysz. Klawiatura jest niestety pozbawiona bloku klawiszy numerycznych. Całość działa pod kontrolą systemu Windows 8.
Ativ One 7 wyposażony jest w procesor Intel Core i7-3770. oraz 8 GB pamięci operacyjnej RAM. Za grafikę odpowiada układ AMD Radeon HD7850M, a za pamięć masową dysk twardy o pojemności 1 TB. Komputer został też wyposażony w zestaw dwóch głośników o łącznej mocy 14 W. Ekran o przekątnej 27 cali wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD, za sprawą wbudowanego tunera telewizyjnego i pilota zdalnego sterowania może służyć jako odbiornik telewizyjny.
Komputery z rodziny Ativ one zostały wyposażone w preinstalowane oprogramowanie do edycji zdjęć, Adobe Photoshop Elements 11. Komputer umożliwia korzystanie także z darmowej przestrzeni w chmurze Bitcasa o pojemności 10GB. Do przechowywania multimediów w chmurze służy też Samsung HomeSync. Bez względu na to, gdzie jesteśmy, zgromadzi i przechowa dla nas zbiory zdjęć i filmów o wielkości do 1TB.