Komórkowe obrazki świętych robią furorę we Włoszech

Komórkowe obrazki świętych robią furorę we Włoszech

02.01.2008 17:59, aktualizacja: 03.01.2008 10:16

Ogromnym sukcesem okazał się we Włoszech pomysł umieszczania świętych obrazków na ekranach telefonów komórkowych. Najwięcej osób zamawia portret Jana Pawła II.

Usługa, ostro skrytykowana przez Konferencję włoskiego Episkopatu kosztuje 3 euro. Wkrótce zostanie także zainaugurowana w Polsce.

Zdjęcie uśmiechniętego Jana Pawła II, pochodzące z pierwszych lat jego pontyfikatu, zamówiło 40. Włochów, którzy postanowili mieć obrazek nie jak dotychczas w portfelu, ale jako tło telefonu.

Dużą popularnością cieszy się też portret świętego Ojca Pio - wybrało go 35. osób. Kolejne miejsca w tym rankingu popularności zajmują: święta Łucja, święty Antoni, święta Rita, święta Agata i święty Józef. Jeżeli z obrazkiem chce się otrzymać modlitwę do swego patrona, trzeba dodatkowo zapłacić pół euro.

Ta, zapoczątkowana przed trzema tygodniami, pierwsza na świecie tego typu usługa dla posiadaczy telefonów komórkowych nosi nazwę "święci patroni". Wymyślili ją młodzi przedsiębiorcy z Mediolanu - Barbara Labate i Francesco Italia. Powiedzieli oni największej włoskiej gazecie, że już podpisali kontrakt z operatorem telefonii komórkowej w Stanach Zjednoczonych, a wkrótce mają zamiar wejść na polski rynek.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)