"Kombajny" do podłóg. Urządzenia, które doczyszczą nawet fugi w kuchni

"Kombajny" do podłóg. Urządzenia, które doczyszczą nawet fugi w kuchni

"Kombajny" do podłóg. Urządzenia, które doczyszczą nawet fugi w kuchni
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
08.04.2020 16:25, aktualizacja: 09.04.2020 10:48

Odkurzacze, urządzenia mopujące, modele bez kabla, czyszczące parą i ze sprytnymi szczotkami, które docierają do najróżniejszych zakamarków — oferta urządzeń, które pomagają nam utrzymać podłogę w doskonałej czystości, jest naprawdę szeroka. Wiele z nich łączy funkcję odkurzacza i mopa, a niektóre działają bez kabla nawet przez godzinę.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Pomocnik w sprzątaniu na miarę XXI wieku

Czy jedno urządzenie zastąpi tradycyjny odkurzacz, ścieranie mopem z płukaną ręcznie nakładką, zbieranie sierści zwierzaków i większych zabrudzeń ręcznie? To oczywiście zależy od stopnia zabrudzenia, powierzchni mieszkania, a także czasu i siły, które poświęcamy na sprzątanie. Jednak bezkonkurencyjna wygoda, możliwość szybkiego uprzątnięcia dziennych zabrudzeń bez schylania się i kłopotliwych kabli oraz wielofunkcyjność z każdym dniem przysparzają tym nowoczesnym pomocnikom domowym więcej zwolenników. Odkurzacze mopujące zbierają kurz i okruchy, zwilżają podłogę wodą z detergentem, a następnie zasysają brudną wodę do zbiornika. Z każdym pociągnięciem podłoga jest czystsza. Bardziej zaawansowane modele ze szczotkami lub parowe pozwalają usunąć też stary, zaschnięty lub tłusty brud. Jeśli odkurzanie i ścieranie dużych powierzchni podłogi zabiera ci dużo czasu, być może czas pomyśleć o zautomatyzowanym urządzeniu.

Inwestycja w spokój i porządek

Cena urządzeń z funkcją odkurzania i mycia to zauważalnie więcej od zwykłego odkurzacza. Do 1 tys. zł kupimy modele, które ułatwią rutynę codziennego dbania o porządek. Szybkie, systematyczne sprzątanie może sprawdzić się lepiej niż męczące i czasochłonne szorowanie raz na dłuższy czas. Za model z opcją mopowania podłogi zwilżaną końcówką zapłacimy od ok. 1,5 tys. zł, podobnie jak za myjkę parową o średniej mocy. Modele parowe odkurzaczy i myjek do podłóg są szczególnie polecane w domach alergików oraz osób, które chcą ograniczyć ilość stosowanych detergentów.

Praktyczna i dość niedoceniana funkcja nowoczesnych odkurzaczy to lampki zamocowane u dołu szczotki. Są nieocenione w szybkim lokalizowaniu pyłków i kurzu w ciemniejszych miejscach. Ilość kurzu, który dotąd pomijaliśmy, można w wielu modelach widzieć w transparentnych pojemnikach na zabrudzenia.

Mocne odkurzacze mopujące i myjki

Zwykłe przetarcie wilgotnym materiałem po powierzchni podłóg wystarczy w miejscach mało uczęszczanych i z niewielką ilością zabrudzeń. Systematyczne używanie ich do odkurzania i mycia skutecznie ograniczy ilość brudu i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu, ale w okolicy kuchenki bądź w przedpokoju, gdzie domownicy często chodzą w butach, tylko spycha zabrudzenia do rowków fug i rozmaitych zakamarków pomieszczenia. W tych miejscach przydają się myjki parowe, które rozpuszczają brud, który łatwiej nam usunąć bądź odkurzacze szczotkujące.

Odkurzacze mopujące i myjki o dużej mocy to prawdziwe "kombajny" do mycia podłóg. Są wielofunkcyjne i skuteczne nawet przy mocniej zabrudzonych podłogach. Będą nieocenioną pomocą tam, gdzie zwykły mop nie daje rady i gdzie chcemy dokładnie doczyścić podłogę bez konieczności ręcznego szorowania. Modele akumulatorowe pozwalają na doczyszczenie podłóg np. w domach, gdzie jest dużo schodów, zakamarków i niewiele miejsc, do których można podpiąć kabel zasilania. Uwaga na wagę: w odróżnieniu od lżejszych modeli przecierających podłogę na mokro, te urządzenia ważą do kilkunastu kilogramów. Na płaskiej powierzchni nie ma to większego znaczenia – każdy model wyposażony jest w kółka pokryte miękką powłoką dla bezpieczeństwa podłóg.

W tekście umieszczone zostały boksy promocyjne naszych Partnerów

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)