Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1

Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1

Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1
23.03.2008 15:14, aktualizacja: 04.04.2008 15:17

Producent dawkuje informacje na temat pierwszego urządzenia z Windows Mobile ze stajni Sony Ericssona. Zawarta w tej wiadomości paczka informacji, to już elementy bardzo szczegółowej specyfikacji.

Szwedzko-japońska firma postanowiła radykalnie odświeżyć wygląd Windows Mobile. Dostępnych będzie wiele form paneli, zastępujących standardowy Microsoft Today.

Obraz
© Xperia po rozłożeniu (fot. IDG)

Sony Ericsson Panel zawiera takie elementy jak RSS, pogoda, finanse, zegar światowy i skróty do aplikacji. Media Experience Panel to prosty dostęp do wszystkich multimediów jakie gwarantuje urządzenie, Slideshow Panel - prezentuje ostatnie zdjęcia i nagrania wideo wykonane aparatem. Dostępny będzie też moduł kreowania własnych paneli i 3D Fish Panel - będący animacją 3D pokazującą akwarium (wygaszacz?).

A teraz kilka szczegółów na temat możliwości multimedialnych; aplikacja Media Sharing pozwoli na współdzielenie multimediów z innymi urządzeniami typu komputery, czy kino domowe za pomocą standardu ActiveSync i WiFi (z certyfikatem DLNA).

Telefon będzie nagrywał wideo w rozdzielczości VGA w formatach MPEG-4 i H.263 przy 30 klatkach na sekundę, zaś w formacie H.264 przy 15 klatkach na sekundę.

W standardzie dostępna będzie jedynie przeglądarka Internet Explorer, producent przynajmniej na ta chwilę nie zdecydował się na podpisanie umowy z Operą. Znajdziemy za to preinstalowaną aplikację Google Maps, mającą służyć jako podstawowy program do nawigacji satelitarnej.

Tak jak w innych urządzeniach z mobilnym Windowsem, klient email będzie oferował obsługę serwerów Exchange. Dodatkowo pojawi się automatyczny konfigurator kont POP3 i kreator kont Gmail, Yahoo i Live Hotmail.

Amerykanie narzekają na brak obsługi częstotliwości 1700 MHz, który nas Europejczyków specjalnie nie dotknie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)