Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1

Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X123.03.2008 15:14
Kolejne szczegóły dotyczące XPERIA X1

Producent dawkuje informacje na temat pierwszego urządzenia z Windows Mobile ze stajni Sony Ericssona. Zawarta w tej wiadomości paczka informacji, to już elementy bardzo szczegółowej specyfikacji.

Szwedzko-japońska firma postanowiła radykalnie odświeżyć wygląd Windows Mobile. Dostępnych będzie wiele form paneli, zastępujących standardowy Microsoft Today.

288770301121280147
Źródło zdjęć: © Xperia po rozłożeniu (fot. IDG)

Sony Ericsson Panel zawiera takie elementy jak RSS, pogoda, finanse, zegar światowy i skróty do aplikacji. Media Experience Panel to prosty dostęp do wszystkich multimediów jakie gwarantuje urządzenie, Slideshow Panel - prezentuje ostatnie zdjęcia i nagrania wideo wykonane aparatem. Dostępny będzie też moduł kreowania własnych paneli i 3D Fish Panel - będący animacją 3D pokazującą akwarium (wygaszacz?).

A teraz kilka szczegółów na temat możliwości multimedialnych; aplikacja Media Sharing pozwoli na współdzielenie multimediów z innymi urządzeniami typu komputery, czy kino domowe za pomocą standardu ActiveSync i WiFi (z certyfikatem DLNA).

Telefon będzie nagrywał wideo w rozdzielczości VGA w formatach MPEG-4 i H.263 przy 30 klatkach na sekundę, zaś w formacie H.264 przy 15 klatkach na sekundę.

W standardzie dostępna będzie jedynie przeglądarka Internet Explorer, producent przynajmniej na ta chwilę nie zdecydował się na podpisanie umowy z Operą. Znajdziemy za to preinstalowaną aplikację Google Maps, mającą służyć jako podstawowy program do nawigacji satelitarnej.

Tak jak w innych urządzeniach z mobilnym Windowsem, klient email będzie oferował obsługę serwerów Exchange. Dodatkowo pojawi się automatyczny konfigurator kont POP3 i kreator kont Gmail, Yahoo i Live Hotmail.

Amerykanie narzekają na brak obsługi częstotliwości 1700 MHz, który nas Europejczyków specjalnie nie dotknie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)