"Klikasz w Ewę Chodakowską"? Uważaj!

"Klikasz w Ewę Chodakowską"? Uważaj!

"Klikasz w Ewę Chodakowską"? Uważaj!
Źródło zdjęć: © AKPA
04.11.2014 10:58, aktualizacja: 04.11.2014 12:51

Ewa Chodakowska okazała się najbardziej niebezpieczną polską celebrytką w Internecie. Według badań McAfee 9,53% wyników wyszukiwania związanych z Ewą Chodakowską zawiera linki do podejrzanych miejsc w sieci.

Już po raz ósmy firma McAfee zbadała liczbę zainfekowanych stron internetowych związanych z popularnymi gwiazdami. W tym roku badanie objęło również polskich celebrytów. Zaraz za Ewą Chodakowską uplasowała się Ewelina Lisowska z wynikiem 8,1. proc.

- Nazwiska gwiazd w połączeniu z terminami "wideo "i "zdjęcie" są jednymi z najbardziej poszukiwanych haseł w internecie –. powiedział Arkadiusz Krawczyk z McAfee. – Cyberprzestępcy wykorzystują nasze zainteresowanie światem rozrywki, kierując osoby poszukujące informacji o ulubionych gwiazdach do niebezpiecznych witryn internetowych, za pomocą których wykradają dane i infekują nasze urządzenia wirusami – dodaje.

Na trzecim miejscu polskiej listy w badaniu McAfee znalazła się Natalia Siwiec. Prawdopodobieństwo trafienia na zainfekowaną stronę w przypadku wyszukiwania jej imienia i nazwiska wynosi 7,3. proc. Zaraz po niej są Marta Wierzbicka (3,42 proc.) oraz Maciej Musiał (2,68 proc.).

McAfee przestrzega przed nieprzemyślanym wyszukiwaniem i klikaniem stron z ulubionymi celebrytami. Sugeruje, żeby korzystać tylko z oficjalnych stron gwiazd, nigdzie się nie logować i nie podawać prywatnych danych.

Na liście dziesięciu zagranicznych "najbardziej niebezpiecznych celebrytów" znaleźli się: Jimmy Kimmel (19.3. proc.), Armin van Buuren (19,33 proc.), Ciara (19,31 proc.), Flo Rida (18,89 proc.), Bruce Springsteen (18,82 proc.), Blake Shelton (18,47 proc.), Britney Spears (18,19 proc.), Jon Bon Jovi (17,64 proc.), Chelsea Handler (17,22 proc.) i Christina Aguilera (16,67 proc.).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)