Kindle , e‑Booki na wyciągnięcie ręki

Kindle , e-Booki na wyciągnięcie ręki
Źródło zdjęć: © Amazon

29.11.2007 15:33, aktual.: 29.11.2007 15:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W dobie Internetu coraz częściej mamy możliwość sięgnięcia do
elektronicznych książek czy publikacji (e-Book). Jest to możliwe dzięki oprogramowaniu, którym może dysponować nasz komputer osobisty, palmptop lub telefon komórkowy.

Firma Amazon zaprezentowała nowe urządzenie – Kindle, które ma zrewolucjonizować rynek. Przeznaczone jest ono do wyszukiwania, pobierania i wyświetlania książek, blogów, magazynów i gazet. Transfer interesujących nas materiałów odbywa się za pomocą wolnego od abonamentowych opłat, bezprzewodowego połączenia „Whispernet”, wykorzystującego sieć EVDO operatora Sprint.

Obraz
© (fot. Amazon)

Wbudowany ekran - elektroniczny papier o przekątnej 6 cali i wysokiej rozdzielczości 600x800 pikseli imituje tradycyjne kartki papieru. Urządzenie pozwala dodatkowo na wyświetlanie dokumentów Word, obrazków zapisanych w formatach JPG, GIF, BMP i PNG oraz dostęp do największej internetowej encyklopedii – Wikipedia.org.

Jak podaje producent urządzenie waży niecałe 300. czyli mniej niż tradycyjna książka, a jego wymiary to około19x13,5x1,8 cm. Czas ładowania baterii pozwalającej na kilka dni ciągłego czytania wynosi 2 godziny. Urządzenie dostępne jest tylko na terenie Stanów Zjednoczonych, a jego cena to 399 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)