Kim Dotcom prezentuje MegaChat: szyfrowane rozmowy wideo

Kim Dotcom prezentuje MegaChat: szyfrowane rozmowy wideo
22.01.2015 13:49
Kim Dotcom prezentuje MegaChat: szyfrowane rozmowy wideo
Źródło zdjęć: © chip.pl

Minęło sporo czasu, od kiedy Dotcom zapowiedział swoją usługę bezpiecznych rozmów. Po roku od podania pierwszych informacji w końcu możemy skorzystać z MegaChat.

Nie liczcie jednak na zbyt wiele funkcji i dodatkowych bajerów. Obecnie MegaChat pozwala na prowadzenie rozmów audio i wideo, sprawdzanie historii połączeń oraz udostępnianie rozmówcy swoich plików i folderów. Do tego usługa jak na razie nie oferuje możliwości rozmów grupowych, chociaż te mają pojawić się już wkrótce. Podobnie rozmowy tekstowe.

Jednak jak na wersję beta MegaChat i tak prezentuje się całkiem nieźle. Większość betatesterów bardzo chwali jakość przeprowadzanych rozmów wideo.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, to MegaChat korzysta z szyfrowania kontrolowanego przez użytkownika (UCE: User Controlled Encryption). Oznacza to, że każdy użytkownik posiada swój klucz deszyfrujący, którym może podzielić się ze (wybranymi) znajomymi. Aplikacja występuje jak na razie tylko w formie rozszerzeń do przeglądarek Chrome i Firefox oraz jako aplikacja webowa.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 za darmo dla (prawie) wszystkich

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)