Kim Dotcom prezentuje MegaChat: szyfrowane rozmowy wideo

Kim Dotcom prezentuje MegaChat: szyfrowane rozmowy wideo
Źródło zdjęć: © chip.pl

22.01.2015 13:49, aktual.: 22.01.2015 15:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęło sporo czasu, od kiedy Dotcom zapowiedział swoją usługę bezpiecznych rozmów. Po roku od podania pierwszych informacji w końcu możemy skorzystać z MegaChat.

Nie liczcie jednak na zbyt wiele funkcji i dodatkowych bajerów. Obecnie MegaChat pozwala na prowadzenie rozmów audio i wideo, sprawdzanie historii połączeń oraz udostępnianie rozmówcy swoich plików i folderów. Do tego usługa jak na razie nie oferuje możliwości rozmów grupowych, chociaż te mają pojawić się już wkrótce. Podobnie rozmowy tekstowe.

Jednak jak na wersję beta MegaChat i tak prezentuje się całkiem nieźle. Większość betatesterów bardzo chwali jakość przeprowadzanych rozmów wideo.

Jeśli chodzi o szyfrowanie, to MegaChat korzysta z szyfrowania kontrolowanego przez użytkownika (UCE: User Controlled Encryption). Oznacza to, że każdy użytkownik posiada swój klucz deszyfrujący, którym może podzielić się ze (wybranymi) znajomymi. Aplikacja występuje jak na razie tylko w formie rozszerzeń do przeglądarek Chrome i Firefox oraz jako aplikacja webowa.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Windows 10 za darmo dla (prawie) wszystkich

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)