Trwa ładowanie...

Kiepsko działa ci Wi-Fi? Amerykanie znaleźli na to genialny sposób

Badacze ze Stanów Zjednoczonych wydali raport o tym, jak druk 3D i zwykła folia aluminiowa wpływają na działanie Wi-Fi. Dzięki temu można stworzyć antenę, która poprawi jego wydajność.
Share
Kiepsko działa ci Wi-Fi? Amerykanie znaleźli na to genialny sposób
Źródło: Fotolia
dvujkyx

Każdy z nas kiedyś miał problem z Wi-Fi. Jeśli mieszkacie w bloku, to wiecie, że routerów jest tam od groma, a sygnały nawzajem się zakłócają. Liczba użytkowników modemów bezprzewodowych w ciągu ostatnich 10 lat znacznie wzrosła. Co zrobić, żeby poprawić jakość swojego sygnału?

Zespół badaczy z Dartmouth College i Columbia University idzie na ratunek. Proponują rozwiązanie, które określili jako WiPrint. Całość można zobaczyć pod tym linkiem. Jak to zrobić? Przy użyciu drukarki 3D i tworzywa termoplastycznego tworzymy odpowiednią formę. Następnie owijamy ją folią aluminiową i umieszczamy na routerze, podobnie jak na załączonym obrazku.

  cs.dartmouth.edu
Źródło: cs.dartmouth.edu

Tworzywo termoplastyczne w połączeniu z folią aluminiową poprawia rozchodzenie się sygnału Wi-Fi. Oto, jak efekt ich pracy poprawia działanie sieci. Punkt (c) bez użycia wzmacniacza sygnału, punkt (d) z użyciem.

  cs.dartmouth.edu
Źródło: cs.dartmouth.edu
dvujkyx

Podziel się opinią

Share
dvujkyx
dvujkyx
Więcej tematów