Katastrofa samolotu w Kanadzie. "Nie żyje wiele osób" [Zobacz wideo]

Katastrofa samolotu w Kanadzie. "Nie żyje wiele osób" [Zobacz wideo]

Katastrofa samolotu w Kanadzie. "Nie żyje wiele osób" [Zobacz wideo]
Źródło zdjęć: © google maps
11.12.2019 11:09

Do ogromnej katastrofy doszło we wtorek w Kolumbii Brytyjskiej, w Kanadzie. Mały samolot rozbił się na wyspie Gabriola. - Nigdy nie słyszałem takiego huku - mówi jeden ze świadków. Policja potwierdza liczne ofiary śmiertelne. Poniżej wideo z miejsca zdarzenia.

Do tragedii doszło we wtorek, 10 grudnia około godziny 18:00. Policja otrzymała zgłoszenie o samolocie, który rozbił się na wyspie Gabriola, w prowincji Kolumbia Brytyjska. Maszyna uderzyła w zalesiony teren i od razu stanęła w płomieniach, powodując pożar pobliskich drzew. Do wypadku doszło w północno-zachodnim rogu wyspy, nieopodal wybrzeża Nanaimo.

Kanadyjska policja nie udziela na razie wielu informacji. Nie wiemy dokąd leciała maszyna oraz ile osób znajdowało się na jej pokładzie. Lokalne media mówią jednak o "licznych ofiarach śmiertelnych".

BC Emergency Health Services przekazało informację, że do szpitala nie przewieziono ani jednej rannej osoby. Wszyscy pasażerowie zginęli na miejscu. Poniżej krótki film z miejsca katastrofy, nagrany przez jednego ze świadków.

- Siedziałam i czytałam książkę, gdy nagle usłyszałam ten okropny ryk silnika, a później to uderzenie, które wstrząsnęło moim domem. Wybiegliśmy z mężem na zewnątrz, żeby sprawdzić co się stało. Usłyszeliśmy krzyk ludzi - relacjonuje kobieta, która mieszka kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

- Do tej pory się trzęsę. Nigdy nie słyszałem takiego huku. To było przerażające. Mamy szczęście, że samolot nie uderzył w nasz dom - mówi jeden ze świadków.

Na miejscu pracują służby ratunkowe. Wkrótce powinniśmy poznać więcej szczegółów.

To druga katastrofa samolotu w Kanadzie w przeciągu kilkunastu dni. Pod koniec listopada w zalesionym terenie w Kingston rozbiła się maszyna Piper PA-32. W katastrofie zginęło 7 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)