Karta SIM z drogim dodatkiem

Karta SIM z drogim dodatkiem

27.09.2007 21:37

Skoro dotychczasowe promocje oferujące dodatkowe darmowe minuty, lub limity do transmisji danych operatorzy zaczęli szukać innego sposobu uatrakcyjnienia swoich ofert.

Przy ponad 10. proc. nasyceniu rynku sprzedanie już nawet nie telefonu z aktywacją, ale nawet samej aktywacji zaczęło być coraz trudniejsze. Nieustającą popularnością cieszą się oferty na kartę, te abonamentowe już trochę mniej. Skoro dotychczasowe promocje oferujące dodatkowe darmowe minuty, lub limity do transmisji danych operatorzy zaczęli szukać innego sposobu uatrakcyjnienia swoich ofert.

Zaczęli więc dodawać gadżety do aktywacji. I to nie byle jakie. Rozpoczęły się promocje w stylu „z laptopem za złotówkę”. Oczywiście każde co bardziej wprawne oko od razu mogło wyłapać, że wspomniane 1 zł to kosztuje aktywacja. Sam laptop można dostać może po niższej, ale i tak bardziej do zbliżonej do rynkowych cenie (za to w ratach bez odsetek).

Pierwsze oferty skierowane były dla biznesu. Na początku roku ofertę z laptopem za złotówkę zaproponowała Era. Był to balon próbny, więc specjalnie jej nie nagłaśniano. Operator bardziej chciał zobaczyć jaką popularnością będzie się cieszyć. Okazało się, że sporą, więc tym śladem poszli inni –. Plus, a następnie Orange z notebookami Maxdata. Promocje były już nie tylko dla biznesu, ale także dla indywidualnych użytkowników. Także Era powróciła do oferowania notebooków z aktywacją. W końcu do oferty z laptopem przystąpili także operatorzy stacjonarni – konkretnie Telekomunikacja Polska z Dellem.

Skoro notebooki stały wszystkim ogólnie znane, trzeba było wymyślić coś nowego. I zostało wymyślone. Znów padło na Erę. Tym razem do swojej taryfy „Era Domowa”. wprowadziła … DVD. Konkretnie Od 2 października chętni wybierając Erę Domową z abonamentem za 25 lub 30 zł na okres 24 miesięcy bez telefonu lub 36 miesięcy z telefonem otrzymają odtwarzacz DVD LG DVX276. Użytkownik otrzymuje 60 minut wliczonych w abonament oraz: 0,35 zł za 3 minuty połączenia do wszystkich sieci stacjonarnych i 0,60 zł za minutę do wszystkich sieci komórkowych.

Czy to się przyjmie okaże się w przyszłym tygodniu. Teraz czas na ruch konkurentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)