Karpacz: zatrzymano kolejnego internetowego oszusta

Karpacz: zatrzymano kolejnego internetowego oszusta
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

04.03.2009 18:30, aktual.: 05.03.2009 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Karpacza zatrzymali wczoraj nastolatka, który oszukiwał swoich klientów na aukcjach internetowych. Nieletni przez kilka miesięcy zarobił kilka tysięcy złotych. Policjanci ustalili ośmiu pokrzywdzonych, ale może być ich znacznie więcej. Teraz sprawą oszusta zajmie się sąd.

Wczoraj policjanci z Karpacza zatrzymali 16-letniego mieszkańca tej miejscowości podejrzanego o szereg oszustw dokonanych za pośrednictwem jednego z portali internetowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopak od maja do listopada 200. roku nabrał na nieuczciwe transakcje co najmniej osiem osób z Polski. Funkcjonariusze przypuszczają jednak, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.
16-latek za pośrednictwem portalu sprzedawał różnego rodzaju przedmioty. Między innymi złoto i historyczne monety o wartości kilku tysięcy złotych. Policjanci ustalili, że klientom zamiast złota oszust wysyłał tombak. Natomiast historyczne monety zastępowane były monetami bezwartościowymi. Na jednej transakcji chłopak zarabiał kilkaset złotych. Zatrzymany w swojej "działalności" wykorzystywał różne konta, co utrudniło jego schwytanie. Policjanci ustalili, że oszust płacił po 5. zł, aby skorzystać z adresów internetowych innych osób.
W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli dwa komputery należące do sprawcy. 16-latek był już notowany za inne czynny karalne, za które decyzją sądu został objęty opieką kuratora.

Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)