"Karol Wojtyła: Totus Tuus". Polacy stworzą grę o Janie Pawle II

"Karol Wojtyła: Totus Tuus". Polacy stworzą grę o Janie Pawle II

"Karol Wojtyła: Totus Tuus". Polacy stworzą grę o Janie Pawle II
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Mobinet Games
Piotr Urbaniak
01.06.2019 14:39, aktualizacja: 02.06.2019 11:00

"Jeśli chcesz zmierzyć się z problemami jakie miał przed sobą przyszły papież, a wcześniej młody ksiądz Wojtyła, teraz masz okazję" – czytamy w ogłoszeniu poznańskiej firmy Mobinet Games, zamieszczonym w serwisie "Polak Potrafi". Przedsiębiorstwo zbiera środki na, jak twierdzą, pierwszą w historii grę o Janie Pawle II.

"Karol Wojtyła: Totuus Tuus", jak zatytułowano produkcję, ma należeć do gatunku powieści wizualnych (ang. visual novel). Jest to rodzaj interaktywnej bajki ze statyczną grafiką w konwencji anime. Format niezwykle popularny w Japonii.

Jak wynika z opisu fabuły, gracz wcieli się w młodego Karola Wojtyłę, który jeszcze nie zdążył przyjąć święceń kapłańskich. Czyli akcja gry będzie odbywać się w czasach II wojny światowej i hitlerowskiej okupacji, kiedy przyszły papież prowadził działalność konspiracyjną, samemu pobierając nauki teologiczne.

Jednak wiemy również, że "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" nie stanie się produkcją biograficzną. Gra, typowo dla gatunku visual novel, zaoferuje kilka możliwych zakończeń. Ponoć dokładnie osiem. I nie w każdym z nich Wojtyła w ogóle wstąpi w szeregi Kościoła.

Kampania crowdfundingowa

Zbiórka pieniędzy na sfinansowanie produkcji odbywa się w systemie crowdfundingowym. Prace ruszą, jeśli twórcom uda się zebrać co najmniej 25 tys. zł. Przy czym dokładnie rozpisują planowany budżet.

"Wynagrodzenie za grafikę wyniesie 6-7 tys. zł, 10 tys. to koszty programistyczne, 1 tys. przeznaczamy na soundtrack, a do 2 tys. na marketing, w tym nagrody wyższych stopni. Pozostała kwota, to podatek jaki będziemy musieli zapłacić oraz prowizja dla serwisu" – czytamy.

Obraz
© Materiały prasowe | Mobinet Games

Jeśli natomiast zebrana kwota okaże się wyższa, Mobinet Games obiecuje dodatkową zawartość:

  • 30 tys. zł – wersja na urządzenia mobilne Android i iOS
  • 35 tys. zł – dodatkowe trzy zakończenia, co daje łącznie 11 możliwych historii
  • 40 tys. zł – dystrybucja gry poza Polską
  • 45 tys. zł – dodatek pt. "Popiełuszko: Daj siłę, Chrystusie!", przedstawiający historię kapłana Solidarności Jerzego Popiełuszki.

Kiedy premiera?

Zakładając, że wymaganie minimum zostanie uzbierane, wedle zapowiedzi, "Karol Wojtyła: Totuus Tuus" trafi na komputery PC przed końcem 2019 r. Z czego już we wrześniu ukaże się grywalne demo.

Zbiórka odbywa się w modelu "co łaska", ale wpłaty wyższych kwot wiążą się z bonusami: 100 zł – umieszczenie nazwiska darczyńcy w napisach końcowych, 200 zł – dyplom z podziękowaniami, 300 zł – artbook.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)