Karcher SI 2.600 CB - stacja do prasowania z żelazkiem parowym

Karcher SI 2.600 CB - stacja do prasowania z żelazkiem parowym
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

25.10.2013 11:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kärcher wprowadza do sprzedaży stanowisko do prasowania, w skład którego wchodzi parownica S.C. 2.600 CB z żelazkiem oraz deska do prasowania AB 1000. Prasowanie parą daje często lepsze rezultaty niż ta sama czynność wykonywana tradycyjnym żelazkiem – zagniecenia zaprasowują się szybciej i łatwiej, mniejsze jest też ryzyko przypalenia delikatnych tkanin czy pozostawienia na nich błyszczących śladów. Ponieważ jednak deska z parownicą ważą razem ponad 20 kg, rozkładanie ich do wyprasowania jednej koszuli może być nieco irytujące…

Jeśli jednak czekamy, aż ubrań uzbiera się spora kupka, prasowanie parownicą powinno pójść szybciej niż tradycyjnym żelazkiem. Zestaw SI 2.60. CB wyposażony jest w bojler o pojemności 1,2 litra, co wystarcza na około 40 minut wytwarzania pary – później zbiornik należy uzupełnić.

Producent zapewnia, że urządzenie odsysa nadmiar pary oraz ewentualną wilgoć pozostałą w tkaninach. Parownica S.C. 2.60. CB wytwarza parę wodną pod ciśnieniem 3.2 bar, a moc urządzenia wynosi 1500 W. Deska do prasowania AB 1000 ma pomalowany farbą proszkową metalowy stelaż, a powierzchnię roboczą ocynkowano – materiały te mają nie dopuścić do powstania korozji. Deska ma regulowaną wysokość (6 stopni) i waży 10 kilogramów. Żelazko przeznaczone do podłączenia do parownicy ma stopę ze stali nierdzewnej i 12 punktów wyrzutów pary.

Parownica w zestawie do prasowania pełni rolę generatora pary dla żelazka, przyda się jednak nie tylko do wyprasowania ubrań –. po dokupieniu innych akcesoriów wyczyścimy nią także podłogi, szyby, kuchnię, kabinę prysznicową czy fugi. Czyszczenie parownicą warto rozważyć, gdy w domu mieszka ktoś z alergią – gorąca para wodna niszczy większość bakterii i nie wymaga użycia detergentów.

Cena: ok. 2000 zł Anna Paczuska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)