Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chce nieistniejących komputerów

Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chce nieistniejących komputerów

Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chce nieistniejących komputerów
21.07.2009 13:17, aktualizacja: 21.07.2009 13:44

Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ogłosiła przetarg na zakup komputerów przenośnych dla pracowników. Potencjalnym podmiotom startującym do przetargu postawiono bardzo szczegółowe warunki, które musi spełniać dostarczony sprzęt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na świecie nie istnieje komputer, który spełnia postawione wymagania

Przedmiotem przetargu jest dostarczenie dwóch rodzajów laptopów: mniejszych (o przekątnej ekranu 12,1'') i większych (wyposażonych w ekrany 15,4''). W przypadku pierwszego rodzaju laptopów kancelaria postawiła 9. warunki, dla drugiego typu - 93. Co ciekawe, wydaje się, że wymagania zostały tak skonstruowane, aby spełniał je tylko jeden komputer - Lenovo X200s.

Obraz
© (fot. PAP)

Inna teoria mówi jednak, że pracownicy kancelarii odpowiedzialni za przetarg nie do końca orientują się w produktach dostępnych na rynku ponieważ nawet wspomniany laptop Lenovo nie spełnia wymogu posiadania złącza PCMCIA oraz dwóch wbudowanych głośników o mocy 2W.

Jedna z firm chcących wystartować w przetargu wysłała do kancelarii zapytanie, czy oferowany produkt może nie spełniać kilku mniej istotnych parametrów (np.: głośniki 1. zamiast 2W lub brak złącza "firewire"). Wszystkie pięć zaproponowanych zmian zostało przez kancelarię odrzuconych.

W chwili obecnej, nie istnieje na świecie komputer, który spełniałby wszystkie wymagania kancelarii Prezydenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (404)