Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chce nieistniejących komputerów

Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chce nieistniejących komputerów21.07.2009 13:17
Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego chce nieistniejących komputerów

Kancelaria Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ogłosiła przetarg na zakup komputerów przenośnych dla pracowników. Potencjalnym podmiotom startującym do przetargu postawiono bardzo szczegółowe warunki, które musi spełniać dostarczony sprzęt. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że na świecie nie istnieje komputer, który spełnia postawione wymagania

Przedmiotem przetargu jest dostarczenie dwóch rodzajów laptopów: mniejszych (o przekątnej ekranu 12,1'') i większych (wyposażonych w ekrany 15,4''). W przypadku pierwszego rodzaju laptopów kancelaria postawiła 9. warunki, dla drugiego typu - 93. Co ciekawe, wydaje się, że wymagania zostały tak skonstruowane, aby spełniał je tylko jeden komputer - Lenovo X200s.

288768547566663827
Źródło zdjęć: © (fot. PAP)

Inna teoria mówi jednak, że pracownicy kancelarii odpowiedzialni za przetarg nie do końca orientują się w produktach dostępnych na rynku ponieważ nawet wspomniany laptop Lenovo nie spełnia wymogu posiadania złącza PCMCIA oraz dwóch wbudowanych głośników o mocy 2W.

Jedna z firm chcących wystartować w przetargu wysłała do kancelarii zapytanie, czy oferowany produkt może nie spełniać kilku mniej istotnych parametrów (np.: głośniki 1. zamiast 2W lub brak złącza "firewire"). Wszystkie pięć zaproponowanych zmian zostało przez kancelarię odrzuconych.

W chwili obecnej, nie istnieje na świecie komputer, który spełniałby wszystkie wymagania kancelarii Prezydenta.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)