Trwa ładowanie...
d2dwm5b

Kanada: samolot awaryjnie lądował z powodu dziwnego zapachu na pokładzie

Lot linii Air Canada Rogue z Montrealu do Vancouver musiał zawrócić na lotnisko i lądować awaryjnie z powodu dziwnego, intensywnego zapachu, który unosił się na pokładzie. Winowajcą nie była ani osoba, ani zwierzę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samolot Air Canada Rogue lądował awaryjnie przez dziwny zapach na pokładzie maszyny
Samolot Air Canada Rogue lądował awaryjnie przez dziwny zapach na pokładzie maszyny (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Wikimedia)
d2dwm5b

Samolot kanadyjskich linii lotniczych który wyruszył z Montrealu do Vancouver, zdążył wznieść się na 25 tys. stóp i wyrównać lot, po czym piloci zdecydowali, że konieczny będzie powrót na lotnisko.

Na pokładzie maszyny unosił się dziwny, nieznośny zapach. Po tym jak pasażerowie opuścili samolot i ponownie udali się na lotnisko załoga rozpoczęła przeszukiwanie samolotu, by ustalić źródło nieprzyjemnej woni.

Winowajcą okazał się egzotyczny owoc - durian. W przedziale ładunkowym znajdowała się porcja owoców. Zapach duriana jest na tyle intensywny, że w niektórych krajach zakazano jego jedzenia, a nawet przenoszenia w miejscach publicznych.

Egzotyczne owoce 123RF
Egzotyczne owoce

Jego właściwości odżywcze są docenianie przede wszystkim przez mieszkańców Azji, skąd pochodzi. Popularne powiedzenie azjatyckie stwierdza, że durian "pachnie jak piekło, ale smakuje jak niebo". Co ciekawe, są to również owoce bardzo bogate w witaminy z grupy B oraz minerały.

d2dwm5b

Zobacz też: Polski samolot w środku pola. Jest ukryty w zagajniku

d2dwm5b

Podziel się opinią

Share

d2dwm5b

d2dwm5b
Więcej tematów