Kanada: samolot awaryjnie lądował z powodu dziwnego zapachu na pokładzie

Kanada: samolot awaryjnie lądował z powodu dziwnego zapachu na pokładzie

Kanada: samolot awaryjnie lądował z powodu dziwnego zapachu na pokładzie
Źródło zdjęć: © Wikimedia Commons CC BY | Wikimedia
09.10.2019 10:28, aktualizacja: 09.10.2019 12:35

Lot linii Air Canada Rogue z Montrealu do Vancouver musiał zawrócić na lotnisko i lądować awaryjnie z powodu dziwnego, intensywnego zapachu, który unosił się na pokładzie. Winowajcą nie była ani osoba, ani zwierzę.

Samolot kanadyjskich linii lotniczych który wyruszył z Montrealu do Vancouver, zdążył wznieść się na 25 tys. stóp i wyrównać lot, po czym piloci zdecydowali, że konieczny będzie powrót na lotnisko.

Na pokładzie maszyny unosił się dziwny, nieznośny zapach. Po tym jak pasażerowie opuścili samolot i ponownie udali się na lotnisko załoga rozpoczęła przeszukiwanie samolotu, by ustalić źródło nieprzyjemnej woni.

Winowajcą okazał się egzotyczny owoc - durian. W przedziale ładunkowym znajdowała się porcja owoców. Zapach duriana jest na tyle intensywny, że w niektórych krajach zakazano jego jedzenia, a nawet przenoszenia w miejscach publicznych.

Obraz
© 123RF

Jego właściwości odżywcze są docenianie przede wszystkim przez mieszkańców Azji, skąd pochodzi. Popularne powiedzenie azjatyckie stwierdza, że durian "pachnie jak piekło, ale smakuje jak niebo". Co ciekawe, są to również owoce bardzo bogate w witaminy z grupy B oraz minerały.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)