Kamera do zadań specjalnych Panasonic WA20

Kamera do zadań specjalnych Panasonic WA20

Kamera do zadań specjalnych Panasonic WA20
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
20.03.2012 14:09, aktualizacja: 20.03.2012 14:56

Panasonic przedstawił nową uniwersalną i wytrzymałą kamerę wideo HX-WA20, która umożliwia filmowanie z rozdzielczością Full HD.

Nowa kamera WA2. firmy Panasonic wyróżnia się jakością obrazu w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080). Nowy przetwornik oraz procesor udoskonalający obraz mają zapewnić jego wysoką jakość nawet przy słabym oświetleniu. Kamera ma również bogaty wachlarz funkcji ułatwiających nagrywanie filmów, jak choćby ustawienie szerokokątne 28 mm do filmowania krajobrazów lub 15-krotny zoom. Tryb panoramy umożliwia rejestrowanie scen panoramicznych przez przesuwanie kamery w osi góra-dół lub lewo-prawo. Ponadto tryb HDR pozwala nadać filmom bardziej artystyczny charakter przez łączenie obrazów wykonanych przy użyciu różnych parametrów ekspozycji lub przez zastosowanie na filmach efektu przypominającego farbę malarską - korekcja stosująca na zdjęciach efekt przypominający malowanie pędzlem. W trybie HDR trzy obrazy zarejestrowane przy użyciu różnych parametrów ekspozycji są łączone w celu uzyskania optymalnego zdjęcia bez prześwietleń lub niedostatecznego doświetlenia obrazu.

Kamera Panasonic WA2. jest również wyposażona w funkcje ułatwiające rejestrowanie dynamicznych scen. Stabilizator obrazu - obecnie 4-osiowy, podczas gdy poprzedni system był 2-osiowy - umożliwia uzyskanie bardzo ostrego obrazu podczas filmowania szybko poruszających się obiektów. Nową funkcją jest tryb spowolnionego ruchu. W trybie tym kamera rejestruje obraz z szybkością 240 kl./s (640 x 360) przez 15 sekund lub 480 kl./s (320 x 180) przez 15 sekund oraz odtwarza go w trybie zwolnionym z szybkością 60 kl./s. W przypadku wyjątkowo dynamicznych scen zastosowanie znajdzie tryb wykonywania zdjęć seryjnych - 10 kolejnych obrazów o rozdzielczości 3 Mpx rejestrowanych w 1 s odstępach, co daje łącznie 40 zdjęć w ciągu ok. 4 sekund. Pojedyncze fotografie możemy wykonywać z rozdzielczością do 16 Mpx. Nową kamerę Panasonic WA20 można używać pod wodą na głębokości do 3 m przez maksymalnie 60 minut. Można ją też używać w zapylonych miejscach bez obaw o przedostanie się pyłu do wnętrza urządzenia.

Dzięki znanej z poprzedniego modelu ergonomicznej konstrukcji kamera WA2. umożliwia stabilne filmowanie jedną ręką. Natomiast za sprawą większych przycisków sterujących obsługa jest możliwa nawet w rękawiczkach, co spodoba się choćby narciarzom. Kamera obsługuje skompresowany format plików MPEG-4 AVC (MP4) i umożliwia ich szybką publikację w internecie. Ponadto do kamery WA20 dołączane jest oprogramowanie HD Writer VE2.0 - łatwe w obsłudze i kompatybilne z serwisami YouTube i Facebook, które sprawia, że udostępnianie nagrań jest jeszcze prostsze. Usprawniona została także funkcja edycji - format iFrame przyspiesza proces edycji w kompatybilnych aplikacjach komputerowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)