Już niedługo szkolne świadecta e‑mailem do rodziców

Już niedługo szkolne świadecta e-mailem do rodziców

27.01.2009 11:17, aktual.: 27.01.2009 11:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

We Włoszech cenzurki ze stopniami uczniów będą już niedługo wysyłane ze szkół w e-mailu na elektroniczne adresy rodziców - zapowiedzieli ministrowie oświaty i administracji publicznej.

O ich inicjatywie, która ma być wdrożona we wszystkich szkołach w ciągu roku, informują w poniedziałek media, zwracając uwagę, że nie wszyscy są z niej zadowoleni.

Rodzice będą otrzymywać elektroniczne świadectwa swych dzieci na zakończenie zimowego półrocza oraz całego roku szkolnego. Ponadto będą tą drogą informowani o ich postępach w nauce i zachowaniu.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

Dodatkowo jeśli wyrażą takie życzenie, szkoły będą zawiadamiać SMS-em o nieobecności ich dzieci w szkole; w ten sposób władze oświatowe chcą walczyć z plaga wagarów.

Podczas gdy przedstawiciele rządu widzą w e-mailowych cenzurkach usprawnienie pracy, projekt ten krytykują niektóre nauczycielskie związki zawodowe.

Argumentują, że szkolne kasy są całkowicie puste, nie ma zatem pieniędzy ani na SMS-y do rodziców, ani na wystawianie elektronicznych świadectw. Podobnego zdania są związki uczniów.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)