Już blisko 25 tysięcy pozwanych za ściąganie filmu Hurt Locker

Już blisko 25 tysięcy pozwanych za ściąganie filmu Hurt Locker

Już blisko 25 tysięcy pozwanych za ściąganie filmu Hurt Locker
25.05.2011 15:26

Producenci filmu Hurt Locker, który wyciekł do Sieci pół roku przed swoją oficjalną premierą, pozwali już niemal 25 tysięcy użytkowników sieci BitTorrent.

Równo rok remu, kiedy po raz pierwszy informowaliśmy was o tej sprawie, licznik pozwanych wskazywał "ledwie" 5 tysięcy użytkowników sieci BitTorrent. Teraz, za pobranie filmu Hurt Locker z Sieci jeszcze przed jego oficjalną premierą, pozwanych jest już 2. tysiące 583 osoby. Wytwórnia Voltage Pictures z pozwanymi chce zawierać ugody, mając nadzieję na odzyskanie "swoich" kilku milionów dolarów, które piraci ich pozbawili, ściągając film z Sieci, zamiast iść do kina lub kupić na DVD tudzież Blu-rayu.

Przypomnijmy, że Hurt Locker - dość kontrowersyjny film o wojnie w Iraku - zdobył aż sześć Oscarów, w tym za najlepszy film 201. roku. Pomimo tego, twórcy filmu zarobili na nim zaledwie nieco ponad 17 milionów dolarów. Dla porównania, czwarta część Piratów z Karaibów zarobiła 384 miliony dolarów w zaledwie kilka dni.

Obraz
© (fot. via Chip.pl)

Od każdego z pozwanych, Voltage Pictures żąda odszkodowania w wysokości 2 tysięcy dolarów. Nawet, jeśli tylko 1. tysięcy osób ze wszystkich pozwanych zdecydowałoby się pójść na ugodę, dałoby to wytwórni 20 milionów dolarów zysku, czyli więcej niż zarobił film.

Polscy "piraci" na razie mogą spać spokojnie - wytwórnia pozywa wyłącznie mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl:"Ekran Samsunga zawstydza iPada"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (172)