Już 47 osób zarażonych koronawirusem. Coraz więcej przypadków COVID-19 w Polsce

Już 47 osób zarażonych koronawirusem. Coraz więcej przypadków COVID-19 w Polsce

Już 47 osób zarażonych koronawirusem. Coraz więcej przypadków COVID-19 w Polsce
Źródło zdjęć: © East News | JACEK DOMINSKI/REPORTER
Karolina Modzelewska
12.03.2020 12:16, aktualizacja: 12.03.2020 12:38

Ministerstwo Zdrowia informuje o kolejnych przypadkach zarażenia koronawirusem. Liczba zarażonych wzrosła do 47. Najnowsze przypadki dotyczą dwóch osób z Rzeszowa i jednej z Poznania. Szumowski ostrzega, że za tydzień, może trochę dłużej liczba zarażonych może wzrosnąć do 1000.

Coraz więcej zarażonych koronawirusem w Polsce. Z najnowszych informacji podanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że liczba osób chorujących na COVID-19 wzrosła do 47. Ostatnie przypadki dotyczą dwóch osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań).

Koronawirus: Liczba zarażonych będzie rosła

Minister Zdrowia – Łukasz Szumowski w programie "Jeden na Jeden" TVN 24 powiedział: "będziemy mieli prawdopodobnie niedługo 100 osób, a pewnie za tydzień, miejmy nadzieję, trochę dłużej, będziemy dochodzili do takiej ilości osób zarażonych jak w innych krajach, czyli, miejmy nadzieję, do tysiąca, może trochę mniej".

Szumowski zaznaczył, że wzrost zachorowań na koronawirusa jest "przewidywalny i w miarę kontrolowany". Jego zdaniem największy wzrost liczby zachorowań nastąpi pod koniec przyszłego tygodnia lub na początku następnego.

Przypadki zachorowań na koronawirusa w Polsce odnotowano już m.in. w takich miastach jak: Warszawa, Lublin, Wrocław, Ostróda, Łódź, Sosnowiec, Chorzów i Zawiercie.

Mapa koronawirusa

Mapa koronawirusa pozwala śledzić bieżącą sytuację w Polsce i na świecie. Pokazuje faktyczną liczbę zachorowań, ofiar COVID-19 oraz osób wyleczonych. Dzięki niej można obserwować, jak szybko rozprzestrzenia się SARS-CoV-2.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)