Już 120 gier wstecznie kompatybilnych z konsolą Xbox One

Już 120 gier wstecznie kompatybilnych z konsolą Xbox One
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

17.12.2015 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft poinformował o kolejnej aktualizacji New Xbox One Experience, wprowadzającej 16 nowych tytułów z Xbox 360, dostępnych we wstecznej kompatybilności na konsoli Xbox One.

W ubiegłym miesiącu, wraz z aktualizacją systemową Windows 10. na konsoli wprowadzona została usługa wstecznej kompatybilności. Dzięki niej na konsoli można uruchamiać gry z ze starszej wersji 360. Nowa funkcjonalność powala w pełni korzystać z zalet Xbox One jak zapisywanie zrzutów ekranu, streaming rozgrywki na urządzenie z systemem Windows 10 i nagrywanie filmów z gry. We wstecznej kompatybilności możliwa jest również rozgrywka wieloosobowa, także pomiędzy konsolami.

Wcześniej posiadane gry (w formie cyfrowej) są automatycznie wyświetlane i dostępne do instalacji na konsoli Xbox One. W przypadku gier odtwarzanych z płyty, wystarczy włożyć płytę do konsoli i rozpocząć instalowanie gry na dysku twardym. Dodatkowo, wszystkie gry na konsolę Xbox 36. udostępniane w ramach programu Games with Gold, po 12 listopada są automatycznie dostępne we wstecznej kompatybilności. Katalog obejmujący obecnie 120 gier, będzie rozszerzany o kolejne pozycje, w tym „Call of Duty” i „Bioshock”. Wcześniej udostępniono już m.in. Gears of War 3, Fallout 3, DiRT 3 czy Just Cause 2.

Grudniowa aktualizacja wprowadza do katalogu następujące pozycje:

Braid
DEUS EX: HUMAN REVOLUTION
Doritos Crash Course
Fable III
Halo: Reach
Hydro Thunder
Iron Brigade
Kane & Lynch 2
Motocross Madness
MS.PAC-MAN
Peggle
Portal: Still Alive
Spelunky
Splosion Man
Ticket to Ride
Zuma's Revenge!

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)
Zobacz także