Jeździ i sprząta sam, a do tego jest coraz tańszy. Pomocnik w sprzątaniu

Jeździ i sprząta sam, a do tego jest coraz tańszy. Pomocnik w sprzątaniu

Jeździ i sprząta sam, a do tego jest coraz tańszy. Pomocnik w sprzątaniu
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
23.08.2019 09:31, aktualizacja: 23.08.2019 09:47

Nowoczesne odkurzacze automatyczne są coraz lepsze. Aplikacje sterujące reagują na głos, ty decydujesz zdalnie, gdzie będzie pracowało urządzenie, a niektóre z nich samodzielnie opróżnią pojemnik na zabrudzenia. Tak sprząta się w XXI wieku.

Usiądź wygodnie i odpocznij, a on poodkurza

Automatyczne urządzenia sprzątające powoli wchodzą w zasięg budżetów polskich rodzin i pozwalają zaoszczędzić sporo wysiłku i czasu, który regularnie wkładamy w ręczne sprzątanie. Wysoka półka odkurzaczy automatycznych tanieje, a tańsze modele pracują coraz wydajniej. Niektóre z nich automatycznie zwiększają moc, wjeżdżając na dywan, nawigują po całym mieszkaniu i zbierają nawet drobny kurz z zaskakującą skutecznością — są świetne dla alergików i posiadaczy zwierząt. Z opinii użytkowników wynika, że mocne odkurzacze automatyczne sprzątają lepiej od właścicieli...

Odkurzacz sprząta, a ty odpoczywasz, robisz zakupy lub pracujesz. Nowoczesne urządzenia pracują coraz wydajniej i są coraz cichsze, a do tego dbają o dom, kiedy my jesteśmy daleko. Urządzenie sprząta samodzielnie, a ty sterujesz nim zdalnie za pomocą aplikacji mobilnej, którą możesz zaplanować, rozpocząć, skontrolować lub zakończyć sprzątanie. Za pomocą wewnętrznych i zewnętrznych szczotek dywany i podłogi są oczyszczane coraz dokładniej. Precyzję odkurzaczy automatycznych podnoszą szersze szczotki, narożne "miotełki" i ergonomiczny kształt (np. trójkątny). Te sprytne urządzenia potrafią się już przemieszczać nawet po grubszych dywanach.

Najlepszy pomocnik w domowych porządkach

Niewielkie krążki, które samodzielnie poruszają się po podłodze naszych mieszkań, z początku zatrważały ceną, a z drugiej strony nęciły perspektywą posprzątanej podłogi. Starsze modele mimo wysokiej ceny działały jednak dość krótko, a efektywność sprzątania na zróżnicowanych powierzchniach nie zawsze zadowalała. Teraz zarówno wytrzymałość baterii i czas ładowania, jak i jakość sprzątania podłogi w zakamarkach i kątach jest znacznie wyższa, co można poznać po ilości zabrudzeń, jakie odkurzacz "znalazł" na z pozoru czystej podłodze.

Sprzątanie na miarę XXI wieku — odkurzacze automatyczne

Automatyczne urządzenia sprzątające poruszają się za pomocą pilota, stacji nawigująco-ładującej lub wbudowanej kamery. Pracę robota na powierzchni podłogi kontroluje coraz sprawniejsze oprogramowanie i inteligentne algorytmy mycia. Nowoczesne odkurzacze automatyczne nie jeżdżą bezładnie w tę i z powrotem, ale potrafią już samodzielnie wykrywać zabrudzenia i radzą sobie z mieszkaniami o nieregularnym układzie. Najlepsze z nich samodzielnie powracają do stacji ładującej, gdzie dodatkowo… opróżniają pojemnik na zabrudzenia z aż 30 cyklów sprzątania. To rozwiązało kwestię niewielkich pojemniczków na zabrudzenia.

Współczesne automaty radzą sobie z takimi przeszkodami jak ścianki, wyspy, progi, duże meble, murki i wszelkiego rodzaju bariery, które zmuszają posiadaczy tradycyjnych odkurzaczy do kłopotliwego lawirowania i przepinania wtyczki z gniazdka do gniazdka oraz częstego podnoszenia urządzenia. Najlepsze potrafią się nawet… wspinać. Dotyczy to przeszkód do ok. 2,5 cm wysokości lub np. splątanych kabli, po których mniej zaawansowane modele odkurzaczy nie zawsze potrafiły przejechać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)