Jest zgoda na przejęcie Zelmera przez BSH

Jest zgoda na przejęcie Zelmera przez BSH

Jest zgoda na przejęcie Zelmera przez BSH
Źródło zdjęć: © PAP/ Darek Delmanowicz
19.03.2013 12:35
Obraz
© (fot. PAP/ Darek Delmanowicz)

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego kontroli nad spółką Zelmer.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego wchodzi w skład niemieckiej grupy kapitałowej BSH, będącej producentem sprzętu gospodarstwa domowego. Grupa posiada ponad 40 fabryk w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Azji. Jest właścicielem m.in. marek: Bosch, Siemens czy Gaggenau. Zelmer jest spółką holdingową, której faktycznym przedmiotem działalności jest posiadanie udziałów w spółkach zależnych oraz zarządzanie grupą Zelmer zajmującą się produkcją i sprzedażą produktów AGD.

Po przeprowadzeniu postępowania Prezes UOKiK uznała, że po zawarciu koncentracji jej uczestnicy będą spotykać się nadal z realną i rzeczywistą konkurencją ze strony pozostałych, jak również potencjalnych nowych uczestników rynku. W wyniku koncentracji BSH przejmie spółkę Zelmer.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania.

Źródło: UOKiK

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)