Jest już wersja RTM SP1 dla Visty?

Jest już wersja RTM SP1 dla Visty?

Jest już wersja RTM SP1 dla Visty?
04.02.2008 09:30, aktualizacja: 04.02.2008 09:44

W Sieci pojawiła się plotka, jakoby Microsoft miał dzisiaj opublikować wersję RTM ( Ready To Manufacturing ) Service Packa 1 dla Windows Visty. W bieżącym tygodniu oprogramowanie to ma trafić też do partnerów Microsoftu. Koncern nie komentuje na razie tych doniesień.

Z wielokrotnych oświadczeń Microsoftu wiadomo, że po SP1 nie należy spodziewać się wprowadzenia wielu nowych funkcji. Celem zestawu poprawek jest przede wszystkim naprawienie znalezionych błędów i poprawienie działania już istniejących mechanizmów. Microsoft zwróci przede wszystkim uwagę na bezpieczeństwo, zwiększenie wydajności i stabilności systemu. Wraz z SP1 zostanie też zmodyfikowany mechanizm antypiracki Windows Genuine Advantage oraz zostanie poprawiony błąd w oprogramowaniu BIOS, dzięki któremu możliwe było ominięcie aktywacji systemu operacyjnego.

Mimo iż - zdaniem koncernu z Redmond - Vista sprzedaje się dobrze i dotychczas kupiono ponad 100 milionów kopii tego systemu, Microsoft ma nadzieję, że po publikacji gotowego Service Packa 1 jeszcze więcej klientów porzuci Windows XP na rzecz Windows Vista.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)