Jesienne nowości Beko - kuchenki, zmywarki i lodówki

Jesienne nowości Beko - kuchenki, zmywarki i lodówki

Jesienne nowości Beko - kuchenki, zmywarki i lodówki
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.10.2012 13:55

Na konferencji prasowej 11 października marka Beko przedstawiła urządzenia, które poszerzą jej kolekcję sprzętów kuchennych.

Linia kuchenek Beko Smart Line:
Beko Smart Line to 2. nowych modeli wolnostojących kuchni gazowych i elektrycznych. W porównaniu do dotychczasowej generacji kuchni, powiększono o około 20% wnętrze piekarnika. Obecna pojemność to 60 litrów w modelach statycznych oraz 55 litrów w modelach z termoobiegiem. W wybranych modelach we wnętrzu piekarnika zamontowano zdejmowane drabinki boczne oraz prowadnice teleskopowe, zapewniające większą wygodę użytkowania.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Nowością jest funkcja "Pieczenie 3D". Aktywuje jednocześnie wszystkie elementy grzejne piekarnika - grzałkę górną, dolną oraz nagrzewanie termoobiegiem. Dzięki temu gorące powietrze ma być równomiernie rozprowadzane po całym wnętrzu piekarnika.

Wewnątrz wszystkich nowych modeli zastosowano drzwi z pełnego szkła Easy-To-Clean. Kuchenki mają być tym samym łatwiejsze do utrzymania w czystości - ich powierzchnia jest gładka, pozbawiona śrub i załamań. Wewnętrzna szyba jest wyjmowana, jeżeli piekarnik wymaga solidniejszego czyszczenia. Dodatkowo wnętrze piekarników wykonane jest z jednolitej bryły, bez łączeń, spoin czy innych punktów, w których mógłby zbierać brud się i zaschnięty tłuszcz.

Ceny kuchenek Beko Smart Line wynoszą od około 1400 do 2500 złotych.

Beko OIM 25901 X - piekarnik, elektroniczna książka kucharska i ramka na zdjęcia:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Beko OIM 25901. InnovaChef to wielofunkcyjny piekarnik z wejściem USB. Ma 13 funkcji i aż 82 automatycznych programów pieczenia. Nowy model został wyposażony w sterowanie dotykowe, prowadnice teleskopowe na trzech poziomach oraz mechanizm miękkiego zamykania drzwi.

Piekarnik jest pojemny (6. litrów), a dzięki elektronicznemu wyświetlaczowi podpowie sposób i kolejność dodawania składników, pokaże zdjęcia i wyczuli na każdy etap przygotowywania potrawy. "Szef kuchni" Beko oferuje wybór 52 przepisów, istnieje również opcja "Ulubione dania" oraz możliwość wgrywania własnych przepisów i receptur.

Można też nastawić jeden z 8. programów pieczenia (w tym program zdrowego żywienia) i umieścić potrawę w piekarniku - program sam ustawi odpowiednie parametry, jego temperaturę i czas trwania. Piekarnik posiada również opcje slow cooking i pieczenia wspomaganego parą.

Sugerowana cena producenta to 2499 złotych.

Płyta indukcyjna BEKO HII 64501 T:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Płyty indukcyjne nagrzewają się jedynie w miejscu, gdzie postawione zostanie naczynie. Pozostała część płyty nagrzewa się minimalnie lub wcale - w zależności od poziomu mocy. W konsekwencji przyrządzanie potrawy trwa szybciej i przy mniejszym zużyciu energii.

Aby wybrać jeden z 1. poziomów mocy, wystarczy przesunąć placem po dotykowym "suwaku" albo od razu dotknąć na nim odpowiedni poziom gotowania. W porównaniu ze standardowymi, elektrycznymi płytami, płyty indukcyjne Beko z funkcją Booster mają redukować czas gotowania do 56%, a zużycie energii do 43% - zapewnia producent.

Sugerowana cena producenta to 2749 złotych

Płyta indukcyjna HII 64500 FT:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Płyta indukcyjna Beko IndyFlexTM HII 6450. FT to płyta sterowana dotykowo (Touch Slider), która pozwala na zarządzanie przestrzenią gotowania dzięki elastycznemu polu grzewczemu. Użytkownik ma możliwość połączenia dwóch stref grzewczych w jedną wspólną, co daje większą swobodę gotowania. Dzięki zastosowaniu elastycznej przestrzeni grzewczej możliwe jest użycie większej patelni i garnków w zależności od indywidualnych potrzeb.

Sugerowana cena producenta wynosi 1999 złotych.

Zmywarka do zabudowy Beko DSN 6835 FX:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Zmywarka do zabudowy z możliwością suszenia naczyń za pomocą gorącej pary. Para wytwarzana jest za pomocą grzałki umieszczonej wewnątrz generatora, który występuje tylko w tym modelu. Po zatrzymaniu się ramion myjących para wodna za pomocą dyszy dostaje się do komory zmywania. Dzieje się tak dwukrotnie: podczas zmywania zasadniczego oraz w trakcie płukania gorącą wodą. Korzyścią z suszenia parą mają być bardziej błyszczące naczynia ze szkła i porcelany.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 2699 złotych.

Zmywarka do zabudowy Beko DIN 6830 FX30:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Ta zmywarka do zabudowy występuje w klasie energetycznej A+++ i jest najbardziej ekologicznym modelem wśród zmywarek Beko. Wyposażona jest m.in. w trzeci kosz, system regulacji Acrobat oraz zabezpieczenie WaterStop - mieści 1. kompletów. Dzięki regulacji koszyków, można zarządzać przestrzenią wewnątrz zmywarki, a system Active Wash powoduje wytwarzanie innego ciśnienia wody w dolnym i górnym koszu. Ciężko zabrudzone naczynia z dolnego kosza zmywane są mocnym strumieniem wody, podczas gdy lekko zabrudzone, delikatne naczynia w górnym koszu myte są przy pomocy niższego ciśnienia wody. Urządzenie posiada silnik bezszczotkowy.

Sugerowana cena detaliczna to 1720 złotych.

Czarna lodówka Beko CNE 47540 GB:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Lodówka Beko o pojemności całkowitej brutto 47. litrów. Jest energooszczędna (klasa energetyczna A+++), nie wymaga rozmrażania (system No Frost), a dzięki systemowi półek, uchwytów i szuflad ma być wyjątkowo ergonomiczna. Wnętrze lodówki jest wyposażone w LED-owe oświetlenie boczne.

Dodatkowym plusem są filtry i uszczelki antybakteryjne ułatwiające utrzymanie higieny. Urządzenie posiada funkcję Shockfreeze, umożliwiającą w krótkim czasie zamrozić produkty spożywcze.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 4299 złotych

Czterodrzwiowa lodówka side-by-side Beko GNE 134630 X:

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Czterodrzwiowe lodówki side-by-side Beko to rozwiązanie dla dużych rodzin i domów. Jednym z modeli tego typu jest GNE 13463. X.

Urządzenie wyposażono w Active Dual Cooling System (ADCS), który ma dbać o optymalny obieg powietrza we wszystkich częściach lodówki i zamrażarki. Dzięki temu, temperatura i wilgotność powietrza ma pozostawać na odpowiednim poziomie. Producent zapewnia, że w efekcie w lodówce nie osadza się szron, a zdolność zamrażania wzrasta nawet o 60%. ACDS jest użyty we wszystkich chłodziarko-zamrażarkach Beko No Frost. Urządzenie działa w klasie energetycznej A++. Wnętrze komory chłodziarki oświetla Active Fresh Blue Light - światło LED o lekko niebieskim zabarwieniu.

Sugerowana cena detaliczna 5599 złotych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)