Jelenia Góra: kolejni zatrzymani za "skimming"

Jelenia Góra: kolejni zatrzymani za "skimming"

Jelenia Góra: kolejni zatrzymani za "skimming"
26.10.2009 22:30, aktualizacja: 27.10.2009 09:34

Wybierając pieniądze z bankomatu powinniśmy zwracać uwagę, czy nie ma na nim zainstalowanego jakiegoś dodatkowego urządzenia. Policjanci, tym razem z Jeleniej Góry, zatrzymali na gorącym uczynku kolejnych podejrzanych o "skimming".

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą komendy miejskiej w Jeleniej Górze otrzymali informację, że na jednym z bankomatów zamontowane jest "podejrzane urządzenie". Wysłani na miejsce zdarzenia funkcjonariusze przygotowali zasadzkę, w którą, podczas próby zdemontowania urządzenie, wpadło dwóch mężczyzn. Po sprawdzaniu ich tożsamości okazało się, że są to obywatele Bułgarii w wieku 3. i 49 lat.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

Następnie policjanci przeszukali wynajmowany przez podejrzanych pokój hotelowy. Zabezpieczyli w nim dwa urządzenia do kopiowania danych, laptop, różnego rodzaju karty magnetyczne, twarde dyski oraz przedmioty służące do montażu zabezpieczonych urządzeń elektronicznych. Ponadto funkcjonariuszom udało się ustalić, że mężczyźni zamontowali urządzenie kopiujące dane także na innym bankomacie.

Cudzoziemcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie, natomiast policjanci sprawdzają od jak dawna zajmowali się oni przestępczym procederem w naszym kraju. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)