Jedzenie z internetu - jak to wygląda w Polsce

Jedzenie z internetu - jak to wygląda w Polsce
Źródło zdjęć: © The Pizza Review / flickr.com / CC

18.04.2013 10:00, aktual.: 18.04.2013 10:18

Jesteście ciekawi, jak wygląda rynek potraw on-line w Polsce? Co ciekawe, to nie pizza jest najczęściej zamawianym przez internet jedzeniem. Pizza od lat króluje, jako danie, które telefonicznie zamawia aż 89 procent Polaków. Wyniki badań wyglądają jednak inaczej, gdy spojrzymy na portale umożliwiające złożenie zamówienia przez internet.

Według najnowszego raportu sporządzonego przez Foodpanda, pizza straciła pierwsze miejsce. Na tronie zasiadły... dania kuchni orientalnej. Dania takie jak: wontonom, mu gu gaj pan, czy murgh jalfreji zamawia prawie jedna trzecia (3. proc.) użytkowników sieci. Również wyżej znajdują się rodzime specjały, które wybiera co piąty internauta. Spośród 10 najpopularniejszych restauracji, zaledwie dwie to pizzerie.

Michał Rokosz z Foodpanda zauważa:
_ – Chiny, Indie, kuchnia wietnamska – to smaki, które coraz częściej goszczą na polskich stołach. Obok nich możemy znaleźć tradycyjny polski żurek lub schabowy, gdyż właśnie te rodzime specjały zamawia w sieci 20 procent osób. _

W latach 90. dla statystycznego Polaka zamówiona przez telefon pizza była nie lada atrakcją. Dzisiaj to już za mało. Telefon wypierany jest przez internet, a włoski specjał zaczynają zastępować inne kuchnie. Jesteśmy też coraz bardziej ciekawi „wielkiego świata” i staramy się dotrzymać mu tempa.

A co wy ostatnio zamówiliście do jedzenia przez internet?

Polecamy w serwisie Giznet.pl: Google ujawnia specyfikację Google Glass

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)