Jednopasmowy router Wi‑Fi o dużej mocy: Asus RT‑N14UHP

Jednopasmowy router Wi-Fi o dużej mocy: Asus RT-N14UHP
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

20.12.2013 14:34, aktual.: 20.12.2013 15:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Asus wprowadził do sprzedaży jednopasmowy router RT-N14UHP, który ma według deklaracji producenta wzmacniać zasięg sieci bezprzewodowej nawet o 300% w porównaniu ze standardowymi routerami tej klasy.

Dzięki trzem, odczepianym antenom 9dBi i możliwości regulacji mocy, odpowiada na potrzeby użytkowników, którym zależy na maksymalnym pokryciu sygnałem. Urządzenie posiada również port USB 2.0. który umożliwia udostępnianie drukarek, plików, a nawet mobilnego połączenia z Internetem.

Router Asus RT-N14UHP eliminuje tzw. "martwe punkty" w sieci bezprzewodowej do minimum. Urządzenie posiada zintegrowany wzmacniacz sygnału oraz trzy mocne anteny 9dBi. Innowacyjna konstrukcja zapewnia trzykrotnie większe pokrycie sygnałem bezprzewodowym w porównaniu z routerami korzystającymi ze standardowych anten (2dBi). W praktyce oznacza to objęcie zasięgiem dwóch piętek budynku z prędkością do 300Mbit/s.

Urządzenie sprawdzi się jako router, bezprzewodowy punkt dostępowy lub bezprzewodowy wzmacniacz zasięgu. Dzięki temu może zostać zintegrowany z istniejącymi sieciami bezprzewodowymi, dodając funkcjonalność bezprzewodową lub zwiększając zasiąg dowolnego routera bezprzewodowego.

Wbudowany port USB 2.0 umożliwia łatwe udostępnianie drukarek USB i urządzeń magazynujących w sieci. Pozwala też połączyć router z Internetem za pomocą kompatybilnego dongle'a 3G/4. (HSPA+), w miejsce korzystania z portu 10/100Mbit/s Ethernet WAN. Połączenie 3G/4G może zostać udostępnione wszystkim urządzeniom w sieci. Router obsługuje także AiCloud - wbudowaną aplikację, która zmienia go w osobisty serwer chmury. Pliki przechowywane są w sieci, na podłączonych urządzeniach magazynujących lub na Asus WebStorage.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)