Jedno kliknięcie i wyglądasz pięknie

Jedno kliknięcie i wyglądasz pięknie23.07.2013 10:30
Jedno kliknięcie i wyglądasz pięknie
Źródło zdjęć: © chip.pl

Pixtr to nowa aplikacja na iOS (wkrótce także na Androida), która sprawia, że ludzie na zdjęciach wyglądają piękniej niż w rzeczywistości. Wystarczy jedno kliknięcie, a system automatycznie pozbędzie się cieni pod oczami i nawet skoryguje kształt naszej twarzy...

Pixtr wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania twarzy, a następnie skanuje zdjęcie w poszukiwaniu wszelkich niedoskonałości i automatycznie koryguje je, biorąc pod uwagę płeć, kolor włosów i wiek. Aplikacja przycina brwi, odchudza nos i szczękę, wygładza całą skórę twarzy oraz dokonuje poprawy kontrastu i nasycenia kolorów.

Aplikacja posiada aktualnie 10. tys. użytkowników, a w czterech App Store stała się numerem jeden (Izrael, Chorwacja, Wietnam i Macedonia). Zgadnijcie, co jest przyczyną tak wielkiego sukcesu Pixtr?

Okazuje się, że duża część użytkowników wykorzystuje aplikację przed wysłaniem swoich zdjęć do Tinder - globalnej, randkowej sieci społecznościowej. Twórcy Pixtr otrzymują masę e-maili z prośbą o integracje z tą właśnie platformą. Dlaczego jednak akurat Tinder?

Bo mechanika tej aplikacji działa na zasadzie "hot or not". Użytkownicy przeglądają zdjęcia osób z danej lokalizacji i jeśli któraś z twarzy przypadnie im do gustu, mogą oddać na nią swój głos aprobaty... Nienaganny wygląd jest więc zatem kluczem do sukcesu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Dziś premiera telefonu Ubuntu Edge! Mamy zdjęcia"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)