Trwa ładowanie...

Jeden na milion. Udało się go uchwycić na fotografii

Nietypowy jeleń został sfotografowany w stanie Michigan. Twórca zdjęcia twierdzi, że to wyjątkowo rzadki okaz i nie przypomina sobie, żeby kiedykolwiek wcześniej widział coś podobnego. Chodzi o poroże.
Share
Nietypowy jeleń został uchwycony na zdjęciu
Nietypowy jeleń został uchwycony na zdjęciu Źródło: Shutterstock.com, Fot: erni
d3mtwez

Steve Linderg regularnie fotografuje dziką przyrodę, a swoje zdjęcia publikuje na portalu Facebook. Wprawne oko fotografa pozwoliło mu na uchwycenie nietypowego mulaka białoogonowego, nazywanego również jeleniem wirgińskim. Jest to ssak parzystokopytny z rodziny jeleniowatych, który występuje głównie w Ameryce Północnej.

Niestandardowy wygląd

Co wyróżniało jelenia? Jego poroże. Nie składało się z dwóch wyrostków kości czołowych, a trzech. Poroże jest charakterystycznym elementem dla samców jeleniowatych. Za wyjątek uznaje się jedynie renifery, ponieważ w przypadku tych ssaków poroże posiadają zarówno samce, jak i samice.

d3mtwez

Jeden na milion

Zdjęcie wykonane przez Linderg'a wywołało duże zdziwienie. Wiele osób zarzucało fotografowi, że poprawił je w Photoshopie i celowo dorobił trzeci wyrostek kości czołowej. Linderg na swoją obronę opublikował kolejne fotografie przedstawiające jelenia.

Informacje o niezwykłym jeleniu potwierdził lokalny lekarz weterynarii – Steve Edwards. Zaznaczył, że ssak jest zdrowy, a nietypowe poroże mogło wykształcić się, kiedy był zarodkiem. Nazwał też poroże "rzeczą jedną na milion".

d3mtwez
d3mtwez

Podziel się opinią

Share
d3mtwez
d3mtwez
Więcej tematów