Japońskie i3DG "wyciągnie" z iPhone'a trzeci wymiar

Japońskie i3DG "wyciągnie" z iPhone'a trzeci wymiar
Źródło zdjęć: © Gizmodo

16.11.2010 15:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wygląda na to, że nie będziemy musieli czekać do premiery konsoli Nintendo 3DS, aby móc pograć na przenośnym sprzęcie w trzech wymiarach.

Stworzony przez Jitsuro Mase przy współpracy z Directions Inc. gadżet i3DG został zaprezentowany na targach w Australii. Miejmy nadzieję, że zacznie być niebawem produkowany i trafi do sprzedaży, ponieważ obraz 3. uzyskany przy jego pomocy wygląda dużo lepiej niż na 3DS lub dowolnym innym przenośnym urządzeniu.

Ta mała nakładka na składa się z trzech luster ustawionych pod kątem 4. stopni, które nakłada się ekran iPhone'a. Śmiesznie może wyglądać na pierwszy rzut oka właściciel telefonu wpatrujący się w 30-pinowy port smartfona, jednak osoby znające się na rzeczy będą wiedzieć, że osoba ta ogląda właśnie obraz wyświetlany w pseudo-3D, rodzaju iluzji znanej już w latach sześćdziesiątych dziewiętnastego wieku.

Póki co, i3GD działa tylko z wybranymi filmami, jednak jeśli wystarczająco duża ilość twórców gier i pozostałych aplikacji na iOS zainteresuje się nową nakładką na iPhone, wtedy będziemy mogli spodziewać się wysypu nowych pozycji w AppStore. O ile oczywiście Apple na to pozwoli...

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)