Japońskie i3DG "wyciągnie" z iPhone'a trzeci wymiar

Japońskie i3DG "wyciągnie" z iPhone'a trzeci wymiar

Japońskie i3DG "wyciągnie" z iPhone'a trzeci wymiar
Źródło zdjęć: © Gizmodo
16.11.2010 15:45

Wygląda na to, że nie będziemy musieli czekać do premiery konsoli Nintendo 3DS, aby móc pograć na przenośnym sprzęcie w trzech wymiarach.

Stworzony przez Jitsuro Mase przy współpracy z Directions Inc. gadżet i3DG został zaprezentowany na targach w Australii. Miejmy nadzieję, że zacznie być niebawem produkowany i trafi do sprzedaży, ponieważ obraz 3. uzyskany przy jego pomocy wygląda dużo lepiej niż na 3DS lub dowolnym innym przenośnym urządzeniu.

Ta mała nakładka na składa się z trzech luster ustawionych pod kątem 4. stopni, które nakłada się ekran iPhone'a. Śmiesznie może wyglądać na pierwszy rzut oka właściciel telefonu wpatrujący się w 30-pinowy port smartfona, jednak osoby znające się na rzeczy będą wiedzieć, że osoba ta ogląda właśnie obraz wyświetlany w pseudo-3D, rodzaju iluzji znanej już w latach sześćdziesiątych dziewiętnastego wieku.

Póki co, i3GD działa tylko z wybranymi filmami, jednak jeśli wystarczająco duża ilość twórców gier i pozostałych aplikacji na iOS zainteresuje się nową nakładką na iPhone, wtedy będziemy mogli spodziewać się wysypu nowych pozycji w AppStore. O ile oczywiście Apple na to pozwoli...

wydanie internetowe www.gizmodo.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)