Japońscy inżynierowie: MacBook Air jest fatalnie zaprojektowany!

Japońscy inżynierowie: MacBook Air jest fatalnie zaprojektowany!
Źródło zdjęć: © WP.PL

23.02.2008 17:30, aktual.: 25.02.2008 09:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japońscy inżynierowie rozebrali najnowszy notebook Apple: MacBooka Air. Ich zdaniem sprzęt jest fatalnie zaprojektowany i zbyt drogi w produkcji.

Na portalu TechOn! pojawił się interesujący materiał. Jego redaktorzy zaprosili do współpracy kilku japońskich inżynierów pracujących prawdopodobnie w branży elektronicznej i wspólnie postanowili rozebrać MacBooka Air ( więcej o urządzeniu - patrz: "Czego brakuje w MacBooku Air - http://www.pcworld.pl/news/137118.html" ).

Inżynierowie szybko doszli do wniosku, że notebook Apple jest źle zaprojektowany i drogi w produkcji - chociaż dałoby się go zrobić znacznie lepiej. Zdziwiła ich choćby liczba wkrętów, których było kilkukrotnie więcej niż w innych komputerach tego typu, np. do przytwierdzenia klawiatury wykorzystano aż 30 śrub.

Niektóre z ripost odnoszących się do materiału były bardzo cięte. Wytknięto specjalistom, że zachowują się jak przemądrzałe dzieci. Przez wiele lat mieli okazję się wykazać i stworzyć coś lepszego i ładniejszego. Tymczasem większość ze sprzedawanych w Japonii urządzeń to typowe "klocki".

Naturalnie nie mogło zabraknąć głosów drugiej strony, tj. fanatycznych przeciwników Apple, którzy przyklasnęli opinii inżynierów. Powtórzono po raz kolejny, że Air ma bardzo słaby stosunek możliwości do ceny, a jego wydajność pozostawia wiele do życzenia.

Warto zajrzeć: "[MacBook Air Teardown] 'No Waste Outside, Nothing but Waste Inside' [Part 5] - http://techon.nikkeibp.co.jp/english/news_en/20080220/147736/" ( w języku angielskim )

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)