Trwa ładowanie...
d14d2mu

Japonia testuje innowacyjny okręt podwodny na baterie litowo-jonowe

Japonia postanawia zmodernizować swoją flotę okrętów podwodnych, do której teraz dołączą elektryczne okręty Toryu "Fighting Dragon" zasilane bateriami litowo-jonowymi. To pierwsze takie rozwiązanie, a mimo sporego ryzyka Japonia zgadza się podjąć to wyzwanie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Toryu "Fighting Dragon"
Toryu "Fighting Dragon" (Materiały prasowe)
d14d2mu

Japonia postanowiła zainwestować w elektryczne okręty podwodne, które zasilane są takimi samymi bateriami, jak większość obecnie dostępnych urządzeń elektrycznych. Większość dotychczasowych okrętów podwodnych wyposażona jest w silnik Diesla. Wykorzystują one akumulatory do cichego poruszania się pod wodą, ale ich głównym problemem jest to, że ładowarki potrzebują tlenu do działania.

Inne okręty, które używają niezależnego od tlenu systemu napędu, są głośniejsze od standardowych modeli. Jednak rozwiązanie zastosowane w Toryu "Fighting Dragon" ma rozwiązać ten problem. Skonstruowany przez Kawasaki Heavy Industries okręt bojowy wyposażony jest wyłącznie w akumulatory litowo-jonowe. Są one lżejsze w porównaniu z obecnie stosowanymi rozwiązaniami na bazie kwasu ołowiowego, a poza tym trzymają dłużej po pełnym naładowaniu. Samo ładowanie również następuje szybciej.

Największym zagrożeniem dla nowego rozwiązania jest fakt, że lit zaczyna palić się po wystawieniu na działanie wody. Zdaniem władz Japonii jednak ryzyko jest znacznie mniejsze niż pozytywne skutki, jakie może przynieść zwiększenie wydajności marynarki.

d14d2mu

Podziel się opinią

Share

d14d2mu

d14d2mu