Japonia odetnie piratów

Japonia odetnie piratów

Japonia odetnie piratów
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
17.03.2008 13:00, aktualizacja: 17.03.2008 16:11

Czterej najwięksi japońscy dostawcy usług internetowych zamierzają odcinać dostęp do Sieci użytkownikom, którzy zostaną przyłapani na nielegalnym pobieraniu lub udostępnianiu materiałów chronionych prawem autorskim - poinformowała gazeta Yomiuri Shimbun.

Wprowadzenie takich restrykcji ma być sposobem na ograniczenie piractwa w Internecie. Przedstawiciele firm świadczących usługi dostępowe tłumaczą, że trafia do nich tak dużo zażaleń dotyczących piractwa, składanych przez dystrybutorów muzyki, filmów i oprogramowanie, że podjęcie jakichś działań w tej sprawie stało się koniecznością.

Każdy nielegalnie udostępniający i pobierający materiały chronione prawem internauta najpierw dostanie e-maila z ostrzeżeniem i informacją o tym, że jeśli nie zrezygnuje z pirackiego procederu, to może zostać odłączony od Sieci. Jeśli ostrzeżenie nie przyniesie żadnego rezultatu, usługa dostępu do Internetu zostanie wyłączona.

Warto przypomnieć, że o planach wdrożenia bardzo podobnego rozwiązania poinformowały niedawno francuskie władze. Zawarte w listopadzie 2007 r. porozumienie między organizacjami ochrony praw autorskich a rządem - http://www.pcworld.pl/news/132024/100.html przewidywało m.in. wprowadzenie zasady trzech przewinień - chodzi o to, że osoby nielegalnie pobierające materiały chronione prawem autorskim z Internetu zostaną dwa razy ostrzeżone o konsekwencjach takiej działalności. Jeśli ostrzeżenia te nie poskutkują, efektem będzie natychmiastowe odcięcie takiego internauty od Sieci ( czasowe lub permanentne ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)