Japonia nawiedzona przez tajfun Hagibis. Są ofiary śmiertelne

Japonia nawiedzona przez tajfun Hagibis. Są ofiary śmiertelne
Źródło zdjęć: © East News | Yomiuri Shimbun

14.10.2019 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japonia doświadczyła najgroźniejszego od ponad 60 lat tajfunu – Hagibis. W jego wyniku śmierć poniosło 35 osób. Ekipy ratunkowe przeszukują zniszczone tereny w poszukiwaniu zaginionych.

Najnowsze informacje mówią o 35 ofiarach śmiertelnych, 20 zaginionych i 186 rannych. Obecnie trwa akcja poszukiwawcza, w której bierze udział 110 tys. ratowników, w tym 31 tys. żołnierzy samoobrony.

W wyniku przejścia huraganu Hagibis zalane zostały środkowe i wschodnie rejony Japonii. Jednym z najbardziej poszkodowanych miejsc jest miasto Nagano, gdzie brzeg rzeki Chikuma uległ zerwaniu. Efektem jest zalanie dzielnic mieszkalnych. Woda sięgnęła nawet drugich pięter.

Dodatkowo przewidywane są dalsze opady na tych obszarach.

Tajfun Hagibis uderzył w sobotę

Tajfun Hagibis najpierw nawiedził wyspę Honsiu, a później skierował się w stronę morza. Według informacji podanych przez japońskie ministerstwo gospodarki, handlu i przemysłu, w poniedziałek ponad 92 tys. gospodarstw domowych pozostawało bez prądu. Około 120 tys. ludzi nie ma dostępu do bieżącej wody.

Hagibis jest najsilniejszym tajfunem, który uderzył w Japonię od 1958 r. Wtedy wskutek przejścia tajfunu Ida śmierć poniosło ponad 1000 osób.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)