Japończycy zapraszają do spędzenia 2 tyg w symulowanej stacji kosmicznej. Nieźle płacą

Japończycy zapraszają do spędzenia 2 tyg w symulowanej stacji kosmicznej. Nieźle płacą01.02.2018 10:01
Japończycy zapraszają do spędzenia 2 tyg w symulowanej stacji kosmicznej. Nieźle płacą
Źródło zdjęć: © NASA

JAXA, czyli japońska agencja badań kosmicznych poszukuje ośmiu osób, które spędzą 14 dni i 13 nocy na stacji kosmicznej. Z tym że znajduje się ona na Ziemi.

Japończycy szukają chętnych, by sprawdzić jak astronauci reagują na stres. Chcą to zrobić na Ziemi, w symulowanej stacji kosmicznej. Trochę to dziwne, skoro badani będą świadomi, że nie są w Kosmosie.

Według informacji podawanych przez Japan Today, za udział w inicjatywie JAXA oferuje 380 000 jenów, za dwa tygodnie pracy. To około 30 proc. więcej niż lokalne wynagrodzenie minimalne. Przy aktualnym kursie to około 11632,52 zł. Całkiem niezła kwota, jak za dwa tygodnie pracy.

Wymagania stawiane przez agencję nie są wygórowane. Po pierwsze, trzeba być osobą zdrową i pełnoletnią, mającą mniej niż 55 lat. Jeśli spełniasz te warunki to już jesteś idealnym kandydatem. Nie trzeba być nawet obywatelem Japonii.

Wybrani kandydaci zostaną odcięci od reszty świata i nie będą mogli posiadać żadnych przedmiotów osobistych. Ma to na celu symulowanie prawdziwego środowiska, takiego jak na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Członkowie załogi będą proszeni o wykonywanie różnych zadań, a naukowcy będą mierzyć ich poziom stresu.

Nie jest to pierwsza misja tego typu, która miała miejsce na Ziemi. Ta prowadzona przez JAXA jest właściwie bardzo krótka. Misja HI-SEAS VI, która zakończyła się latem 2016 r. trwała przez ponad rok. Jej charakter był trochę inny, bo polegał na obserwacji rozwoju życia na marsjańskiej bazie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)