Japończycy stworzyli translator szczekania psa na ludzki język

Japończycy stworzyli translator szczekania psa na ludzki język
Źródło zdjęć: © takaratomy.co.jp

08.08.2009 12:32, aktual.: 08.08.2009 16:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Potrafi być wierny i oddany swojemu panu. Niestety zrozumienie sygnałów, które chce nam przekazać jest dość utrudnione. Rozwiązaniem tego problemu...

Pies to podobno najlepszy przyjaciel człowieka. Potrafi być wierny i oddany swojemu panu. Niestety zrozumienie sygnałów, które chce nam przekazać jest dość utrudnione. Rozwiązaniem tego problemu ma być nowy gadżet, który już niedługo pojawi się na japońskim rynku.

Japończycy chcą dowieść, że nie trzeba czekać do wigilii, aby nasz pies przemówił ludzkim głosem. Aby porozumieć się z naszym czworonogiem wystarczy urządzenie Bowlingual Voice. Jest to translator, który przetłumaczy szczekanie na ludzką mowę. Pozwoli określić czy nasz pies jest smutny, radosny, zaniepokojony, potrzebujący, szczęśliwy czy przygnębiony. Bowlingual Voice składa się z dwóch modułów –. nadajnika, który należy zawiesić na obroży psa oraz odbiornika. Komunikacja między nimi odbywa się w technologii 2.4 GHz. Odbiornik wyposażony jest w głośnik oraz monochromatyczny wyświetlacz, na którym są prezentowane są rozmaite informacje.

Producentem translatora jest japońskie przedsiębiorstwo produkujące zabawki - Takara Tomy. Gadżet ma trafić na rynek 27 sierpnia tego roku. Jego sugerowana cena detaliczna wyniesie 215 dolarów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także