Japończycy stworzyli Transformersa. Potrafi zmieniać się w samochód i jeździć

Japończycy stworzyli Transformersa. Potrafi zmieniać się w samochód i jeździć
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando

27.04.2018 14:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Japończycy uwielbiają roboty. Serie Transformers, Gundam czy inne mechy są na to najlepszym dowodem. Japończycy pokazali właśnie wierną replikę jednego z bohaterów serii Transformers.

Robota odsłonięto 26 kwietnia w czwartek. Dzielnie odzwierciedla swoim wyglądem Autobota i potrafi zmieniać swoje formy. W ciągu 60 sekund może przejść z trybu robota w tryb samochodu. Mogą się nim poruszać dwie osoby. "Transformacja" może przebiegać z ludźmi na pokładzie.

Robot jest dziełem współpracy kilu firm. Robotyką zajęły się firmy Brave Robotis i Asratec Technologies, natomiast mechanikę robota zbudowała firma Sansei Technologies, która zajmuje się produkcją wind, sprzętu scenicznego a nawet sprzętu dla wesołych miasteczek.

J-deite Ride ma 4m wysokości. Robot potrafi nie tylko zmieniać formy ale również poruszać się. Tak, to prawdziwy mech, chociaż prędkości jakie rozwija nie są za bardzo imponujące. W postaci robota osiąga prędkość kilometra na godzinę, a po przemianie w samochód prędkość maksymalna wzrasta do 12 km/h. Człowiek porusza się szybciej, więc nad tym elementem Japończycy zdecydowanie powinni popracować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)