Japończycy stworzyli Transformersa. Potrafi zmieniać się w samochód i jeździć

Japończycy stworzyli Transformersa. Potrafi zmieniać się w samochód i jeździć

Japończycy stworzyli Transformersa. Potrafi zmieniać się w samochód i jeździć
Źródło zdjęć: © YouTube
Arkadiusz Stando
27.04.2018 14:43

Japończycy uwielbiają roboty. Serie Transformers, Gundam czy inne mechy są na to najlepszym dowodem. Japończycy pokazali właśnie wierną replikę jednego z bohaterów serii Transformers.

Robota odsłonięto 26 kwietnia w czwartek. Dzielnie odzwierciedla swoim wyglądem Autobota i potrafi zmieniać swoje formy. W ciągu 60 sekund może przejść z trybu robota w tryb samochodu. Mogą się nim poruszać dwie osoby. "Transformacja" może przebiegać z ludźmi na pokładzie.

Robot jest dziełem współpracy kilu firm. Robotyką zajęły się firmy Brave Robotis i Asratec Technologies, natomiast mechanikę robota zbudowała firma Sansei Technologies, która zajmuje się produkcją wind, sprzętu scenicznego a nawet sprzętu dla wesołych miasteczek.

J-deite Ride ma 4m wysokości. Robot potrafi nie tylko zmieniać formy ale również poruszać się. Tak, to prawdziwy mech, chociaż prędkości jakie rozwija nie są za bardzo imponujące. W postaci robota osiąga prędkość kilometra na godzinę, a po przemianie w samochód prędkość maksymalna wzrasta do 12 km/h. Człowiek porusza się szybciej, więc nad tym elementem Japończycy zdecydowanie powinni popracować.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)