Japończycy dostaną SMS-a z ostrzeżeniem przed pociskiem

Japończycy dostaną SMS‑a z ostrzeżeniem przed pociskiem

Japończycy dostaną SMS-a z ostrzeżeniem przed pociskiem
Źródło zdjęć: © Ivan Mlinaric / flickr.com / CC
28.03.2014 14:30

Mieszkańcy Japonii przyzwyczajeni są do otrzymywania informacji o zbliżających się katastrofach naturalnych za pomocą wiadomości tekstowych. Teraz jednak do katalogu katastrof, o jakich informować będzie tamtejsza agencja do spraw zarządzania kryzysowego, dodano kolejną, dość nietypową – informacje o zbliżającym się pocisku balistycznym.

Informacje będą przesyłane za pośrednictwem tego samego systemu, za pomocą którego już dziś użytkownicy telefonów działających we wszystkich japońskich sieciach otrzymują informacje o zbliżającym się trzęsieniu ziemi.

Oczywiście decyzja o informowaniu obywateli o tym, że może grozić im atak przeprowadzony za pomocą pocisków balistycznych nie została podjęta bez powodu. Związana jest z zagrożeniem, za jakie uznaje się nieprzewidywalność północnokoreańskiego reżymu, który przeprowadził już trzy próby jądrowe, a w grudniu 201. roku wystrzelił swojego pierwszego satelitę. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Korea Północna zdążyła wystrzelić także (w ramach testów) kilka pocisków krótkiego zasięgu, a w tym tygodniu dwa pociski średniego zasięgu, które przeleciały 600 kilometrów, zanim ostatecznie wylądowały w Morzu Japońskim.

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)