Jaki wybrać i kupić depilator? [Ranking]

Wybór depilatora nie jest sprawą prostą. Na rynku jest bardzo wiele modeli o różnych funkcjach i rozwiązaniach. Na które z nich powinnaś zwrócić uwagę? Które są najistotniejsze dla łatwiejszej i oczywiście skuteczniejszej depilacji? Podpowiemy Ci, który z depilatorów będzie najodpowiedniejszy właśnie dla Ciebie.

Jaki wybrać i kupić depilator? [Ranking]
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

02.07.2019 | aktual.: 10.07.2019 14:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Każdej kobiecie zależy na tym, by usuwając owłosienie zrobić to szybko, skutecznie i możliwie bezboleśnie. Metod na to jest wiele, niestety, albo dają krótkotrwały efekt (golenie), są kłopotliwe w samodzielnym wykonaniu (depilacja kremami, piankami czy woskiem) albo po prostu dosyć kosztowne (woskowanie czy laser w gabinecie kosmetycznym). Dlatego jednym z najpopularniejszych sposobów usuwania włosów jest depilacja depilatorem.

Nadal urządzenie to przywołuje na myśl przede wszystkim ból. Nie oszukujmy się – nie ma depilatorów, które nie powodują tego charakterystycznego szczypania. W końcu jest to wyrywanie włosków z cebulkami. Są jednak modele, które pomogą zminimalizować dyskomfort towarzyszący zabiegowi. Producenci wyposażają swoje urządzenia w różnego typu dodatki oraz rozwiązania, dzięki którym depilacja jest mniej bolesna, a nogi pozostają gładkie na dłużej. Warto jednak poznać odpowiedź na pytanie, jaki depilator wybrać?

Depilatory - ranking Media Expert

Dla tych osób, które nie mają ochoty poznawać szczegółowych opisów funkcji depilatorów, sklep Media Expert przygotował krótki ranking najchętniej wybieranych depilatorów przez kupujących. Zobaczcie najpopularniejsze modele:

Depilator dyskowy czy pęsety?

Podstawowy podział depilatorów to modele dyskowe i pęsetowe. Dyski i pęsety to elementy głowicy depilatora, które chwytają włoski. W czasie, gdy głowica wykonuje ruch obrotowy, pęsety i dyski otwierają się i zamykają. Pęsety wykonane są zwykle z hipoalergicznego metalu, ale mogą być także pokryte warstwą srebra, które działa antybakteryjnie i zapewnia wysoką higienę depilacji.

Dyski z kolei mogą być wykonane z metalu lub ceramiki – te drugie są obecnie popularniejsze. Dyski metalowe, podobnie jak pęsety, mogą mieć cienką warstwę srebra. Które rozwiązanie jest lepsze? Choć elementy chwytające włoski różnią się wyglądem, to ich skuteczność jest porównywalna. Przy wyborze depilatora o wiele istotniejszą kwestią jest skupienie się na dodatkowych rozwiązaniach oraz akcesoriach, które dostaniesz w zestawie ze swoim depilatorem.

Obraz
© iStock.com | kolesnikovserg

Depilatory - podstawowe funkcje

Co powinien mieć depilator? Absolutną podstawą jest regulacja prędkości – najczęściej są to dwa stopnie. Niższy depiluje wolniej, ale zapewnia większy komfort. Z kolei wyższy stopień obrotów głowicy zapewnia szybkie wyrywanie większej liczby włosków za jednym pociągnięciem.

Nowoczesne depilatory wyposażone są w nasadki pomagające łagodzić ból związany z depilacją oraz poprawiać jej efekty. Są to:

  • nasadki masujące w postaci specjalnych rolek,
  • nasadki napinające skórę,
  • nasadki peelingujące
  • nasadki unoszące włoski.

Popularne są także nasadki uśmierzające ból przy pomocy chłodu. Urządzenia z wyższej półki zaoferują jeszcze więcej opcji. Dobry depilator, oprócz nakładki masującej czy złuszczającej naskórek, wyposażony jest w wiele innych przydatnych funkcji. Koncentrują się one przede wszystkim na niwelowaniu bólu. Może to być np. funkcja nawiewu, która dodatkowo ogranicza dyskomfort, czy też specjalny wibrujący pasek masujący o działaniu łagodzącym. Znajdziecie też depilatory ze specjalną lampką podświetlającą depilowany obszar.

Depilator - jakie zasilanie wybrać?

W sklepach znajdziesz depilatory zasilane akumulatorowo oraz sieciowo. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Modele zasilane akumulatorowo umożliwiają depilację nawet wówczas, kiedy nie ma dostępu do gniazdka elektrycznego. Dobre depilatory działają bezprzewodowo nawet, jak deklarują producenci, do godziny.

Depilatory z sieciowym zasilaniem są zawsze gotowe do użytku i możesz korzystać z nich bez zbędnego pośpiechu. Pewną niedogodnością jest przewód, jednak w większości modeli jest dostatecznie długi, by nie krępować ruchów i nie utrudniać depilacji.

Depilatory - dodatkowe funkcje

Decydując jaki wybrać i kupić depilator, zwróć uwagę na te dodatki, których nie znajdziesz w podstawowej ofercie. W zasadzie większość modeli ma nakładki masujące, ale niektóre modele wyróżniają się na rynku. Do ciekawych i przydatnych dodatków można zaliczyć:

  • rękawicę peelingującą;
  • pęsetę z lampką i lusterkiem;
  • specjalną szczoteczkę masującą z hipoalergicznym włosiem;
  • wkład żelowy;
  • gąbkę złuszczającą;
  • poręczne etui do przechowywania urządzenia.

W modelach z najwyższej półki znaleźć można także wymienne głowice, np. tzw. głowicę startową. Jest to specjalny rodzaj głowicy z mniejszą liczbą elementów chwytających włoski (pęset lub dysków), której używanie pozwoli przywyknąć do odczucia wyrywania owłosienia.

Bardzo przydatna jest także głowica goląca, z której warto skorzystać, kiedy brak czasu na klasyczną depilację lub kiedy obawiamy się wyrywania włosków z wrażliwych miejsc. W zestawie z niektórymi modelami znajdują się dodatkowe minidepilatory z głowicą o szerokości kilkakrotnie węższej niż w urządzeniu bazowym - są to tzw. depilatory do bikini. Podobny efekt daje specjalna nasadka, która po prostu zakrywa część głowicy.

O czym pamiętać przed zakupem depilatora?

  • Zwróć uwagę na szerokość głowicy depilatora oraz liczbę pęset/dysków. Im szersza głowica i im więcej elementów chwytających włoski, tym szybciej i skuteczniej ich się pozbędziesz. Na rynku dostępne są depilatory z dwiema lub trzema głowicami obracającymi się w przeciwnych kierunkach. Taka konstrukcja sprawia, że dyski/pęsety chwytają włoski rosnące w różnych kierunkach.
  • Na jakość depilacji wpływa odpowiednie przygotowanie skóry. Depilatory chwytają włoski o wielkości ziarenka piasku, ale część owłosienia może pozostawać pod naskórkiem. Aby je usunąć, przed zabiegiem stosuj peelingi złuszczające naskórek.
  • Depilację najlepiej wykonywać tuż po kąpieli. Skóra jest wtedy rozluźniona, a pory rozszerzone, dzięki czemu depilacja jest mniej bolesna. Można też wybrać depilator typu wet & dry, który przeznaczony jest zarówno do użytku na sucho, jak i pod prysznicem.
  • Depilator wymaga odpowiedniej konserwacji. Po każdym zabiegu oczyszczaj głowicę z pozostałych w niej włosków. Służy do tego mała szczoteczka, którą otrzymasz w komplecie z urządzeniem. Część modeli jest przystosowana do mycia pod bieżącą wodą. Nie oznacza to jednak, że należy je całkiem zanurzać w wodzie.
  • Choć depilatory wyrywają nawet najkrótsze włoski, na powierzchni skóry znajduje się tylko ich część. Te, których nie usunie depilator, będą odrastać, dlatego mogą być konieczne poprawki. Bardzo dobrym rozwiązaniem są tu depilatory z głowicą depilująco-golącą.
depilacjaporadnikdepilator
Komentarze (15)